LM.plSportSzalony mecz w Środzie Wlkp., Sokół przełamał wyjazdową serię!

Szalony mecz w Środzie Wlkp., Sokół przełamał wyjazdową serię!

3:2 zwyciężył Sokół Kleczew w Środzie Wlkp., choć jeszcze do przerwy to gospodarze prowadzili 2:0. Tym samym drużyna Łukasza Cichosa zakończyła serię wyjazdowych porażek.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu należała do Polonii Środa Wlkp. Już w piątej minucie gola na 1:0 strzelił Adrian Szynka. W 29. minucie średzianie otrzymali rzut karny, którego na bramkę zamienił znów Adrian Szynka. Na dodatek w szesnastej minucie kontuzji doznał Wiktor Patrzykąt i na murawie zastąpić go musiał Sebastian Śmiałek.

Po zmianie stron diametralnie zmieniła się również gra. W 62. minucie kontaktową bramkę dla kleczewian zdobył Sebastian Śmiałek, wykorzystując dośrodkowanie Tomasza Koziorowskiego. Już dwie minuty później było 2:2. Rzut karny wywalczył Paweł Piceluk, a bramkę z jedenastu metrów zdobył Tomasz Kowalczuk.

Na tym jednak Sokół się nie zatrzymał. W 90. minucie znów błysnął Piceluk - po indywidualnej akcji zdobył bramkę z ostrego kąta, dającą gościom zwycięstwo 3:2. Dzięki temu kleczewianie przełamali serię meczów bez zwycięstwa na wyjeździe i zanotowali czwartą wygraną w tym sezonie.

Po siódmej kolejce Sokół zajmuje siódme miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. Kolejny mecz w najbliższy piątek - zespół Łukasza Cichosa podejmie Pogoń II Szczecin.

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:3 (5', 29' Adrian Szynka - 62' Sebastian Śmiałek, 64' Tomasz Kowalczuk, 90' Paweł Piceluk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Wiktor Patrzykąt (16' Sebastian Śmiałek), Jakub Banach, Arkadiusz Widelski, Michał Wolinowski (59' Jakub Groszkowski), Dominik Drzewiecki (85' Jakub Dębowski), Tomasz Kowalczuk, Norbert Grzelak, Tomasz Koziorowski (86' Filip Brzostowski), Marcin Poręba, Paweł Piceluk.

źródło: sokol.kleczew.pl