WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Do Szczecina z oddechem rywalek na plecach. Medyk z Olimpią

Dodano: 13.09.2019 10:12
Źródło: LM.pl

Drugi z rzędu mecz wyjazdowy czeka w niedzielę piłkarki Medyka Konin. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Szczecin. Tuż za medyczkami w tabeli czai się Górnik Łęczna.

Początek sezonu dla zawodniczek Medyka Konin był relatywnie spokojny. Z powodu udziału w Lidze Mistrzyń Górnik Łęczna nie rozegrał dwóch pierwszych meczów w sezonie. Inni rywale szybko pogubili punkty, dzięki czemu Medyk bez problemów zajął miejsce w fotelu lidera, a jedyną drużyną, która przez długi czas miała tyle samo punktów na koncie, był AZS UJ Kraków.

Teraz Górnik Łęczna jednak odrabia straty, wczoraj mistrz Polski pokonał na wyjeździe Czarnych Sosnowiec i ma już tylko jeden zaległy mecz do rozegrania. Jednocześnie łęcznianki są już tylko trzy punkty za Medykiem Konin w tabeli Ekstraligi. Walka o prymat w Ekstralidze zaczyna się na dobre.

Z tym oddechem łęcznianek na plecach medyczki w niedzielę wyjadą do Szczecina. Tamtejsza Olimpia, choć obecnie zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli, to zawsze niewygodny rywal. W tym sezonie szczecinianki mają jednak duży problem z obroną - przegrywały już 4:6 z Górnikiem Łęczna i 3:7 z GKS Katowice. Latem Olimpię osłabił m.in. Medyk Konin, ściągając do siebie lewą defensorkę Olgę Sirant. W barwach konińskiej drużyny dziewiętnastolatka nie zdołała jednak jeszcze zadebiutować. 

Przełom września i października to jeden z najtrudniejszych momentów w rundzie jesiennej Medyka Konin. Zaraz po meczu w Szczecinie koninianki będą podejmować UKS SMS Łódź, a jeszcze później drużynę Romana Jaszczaka czeka wyjazdowe starcie z Czarnymi Sosnowiec. 

Spotkanie pomiędzy Olimpią Szczecin a Medykiem Konin rozpocznie się 15 września o godz. 11.00 na stadionie przy ul. ks. bp. Władysława Bandurskiego 35 w Szczecinie.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Olimpia Szczecin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO