Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportWysoka porażka Olimpii Koło, wciąż tylko jeden gol na koncie

Wysoka porażka Olimpii Koło, wciąż tylko jeden gol na koncie

Aż sześć bramek stracili w sobotę piłkarze Olimpii Koło w meczu siódmej kolejki IV ligi gr. wielkopolskiej z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. Kolanie w tym sezonie wciąż mają tylko jednego gola na koncie.

Fakt, że do Koła przyjechał zespół z dolnej połowy tabeli, który w tym sezonie tylko raz zanotował punkty nie miał większego znaczenia dla przebiegu sobotniego starcia. Ostrowianie wygrali w Kole pewnie, wbijając Olimpii aż sześć goli. Gospodarze bronili się przez ponad pół godziny, aż w końcu w 37. minucie otwierające trafienie zanotował Łukasz Wiącek.

Jeszszcze przed przerwą podwyższył Daniel Kaczmarek, a worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W 69. minucie na 0:3 trafił Mateusz Ziemiański, a w końcowych dziesięciu minutach Ostrovia 1909 zanotowała kolejne trzy bramki. Najpierw bramkę zanotował Daniel Kaczmarek, później głową do siatki strzelił Sebastian Smolarek, a za chwilę podwyższył Michał Giecz.

Była to siódma porażka Olimpii w tym sezonie. Kolanie jako jedyny zespół w IV lidze nie mają jeszcze punktów na koncie. Co więcej, w siedmiu spotkaniach zdołali zanotować tylko jedno trafienie, tracąc jednocześnie 27 goli. Kolejny mecz już w środę - Olimpia zagra na wyjeździe z Lubuszaninem Trzcianka.

Olimpia Koło - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 0:6 (37' Łukasz Wiącek, 44', 80' Daniel Kaczmarek, 69' Mateusz Ziemiański, 83' Sebastian Smolarek, 86' Michał Giecz)

Olimpia Koło (skład wyjściowy): Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Kacper Cieślak, Mikołaj Makarowicz, Kacper Gatrzkie, Ihor Swetlycznyj, Adam Kozajda, Oliver Kos, Filip Stożek, Bartosz Uliński, Mikołaj Czajka.