LM.plSportPiorunujące trzy minuty Medyka. Zwycięstwo z Olimpią Szczecin 5:0

Piorunujące trzy minuty Medyka. Zwycięstwo z Olimpią Szczecin 5:0

Choć w pierwszej połowie nie szło, w drugiej odsłonie starcia z Olimpią Szczecin piłkarki Medyka Konin strzeliły aż pięć bramek i zanotowały szóstą wygraną w tym sezonie.

Medykowi w Szczecinie w ostatnich latach nie grało się łatwo i tak też było w pierwszej połowie niedzielnego starcia. Przez 45 minut koninianki przeważały, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Najlepszą miała w piątej minucie Nikol Kaletka, której udało się przejąć piłkę w polu karnym Olimpii. Piłka po strzale z ostrego kąta trafiła jednak prosto w bramkarkę ze Szczecina.

Olimpia nastawiała się głównie na kontrataki, kilkukrotnie prawą stroną ruszyła Aleksandra Witczak. W 29. minucie skrzydłowej Olimpii udało się nawet oddać strzał, ale piłka minęła dalszy słupek bramki Medyka. Wcześniej z dystansu próbowała też Zuzanna Radochońska, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Medyk w tym sezonie ma jednak niesamowitą umiejętność zdobywania rzutów karnych. Tak też się stało w Szczecinie - w 54. minucie faulowana w szesnastce była Nikol Kaletka. Piąty raz celny strzał z jedenastu metrów oddała Natalia Chudzik i koninianki w końcu prowadziły 1:0. Pierwszy stracony gol podłamał szczecinianki i już chwilę później worek z bramkami się rozwiązał.

Najpierw fatalny błąd popełniły Joanna Pastusiak i Patrycja Michalczyk. Piłkę wprowadzoną do gry przez bramkarkę Olimpii przechwyciła Natalia Pakulska i w sytuacji sam na sam strzeliła na 2:0 dla Medyka. W 60. minucie było już 0:3. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie piłkę pod poprzeczką zmieściła Dominika Kopińska.

W 72. minucie dobre prostopadłe podanie posłała Nicole Zając. Gawrońska, wyrzucona trochę zbyt mocno na prawą stronę pola karnego, świetnie wyczekała moment i zagrała idealnie pod nogi wbiegającej Chudzik. Skrzydłowej Medyka pozostało jedynie dobić piłkę do siatki. Zespół Romana Jaszczaka wynik ustalił w 81. minucie, gdy prostopadłe zagranie wykorzystała Dominika Kopińska.

Dzięki szóstej wygranej w sezonie Medyk Konin pozostał liderem tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów i przewagą trzech oczek nad Górnikiem Łęczna (mistrzynie Polski mają jednak jeden mecz rozegrany mniej). Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę w Koninie - Medyk podejmować będzie UKS SMS Łódź.

Olimpia Szczecin - Medyk Konin 0:5 (55', 72' Natalia Chudzik, 57' Natalia Pakulska, 60', 81' Dominika Kopińska)

Medyk Konin Stephanie Busch - Julia Maskiewicz, Gabriela Grzywińska, Sandra Sałata, Nicole Zając, Stanislava Líąková, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka (77' Matylda Bujak), Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.