LM.plSportDerby: Górnik Konin - KKS 1925 Kalisz [RELACJA NA ŻYWO]

Derby: Górnik Konin - KKS 1925 Kalisz [RELACJA NA ŻYWO]

W ramach ósmej kolejki III ligi gr. II Górnik Konin podejmuje w derbach południowo-wschodniej Wielkopolski KKS 1925 Kalisz. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu.

90'+ Koniec spotkania. Górnik przegrał z KKS 1925 Kalisz 0:1.

90'+ Uderzenie Przybyszewskiego wysoko ponad bramką.

90'+ Rzut wolny dla Górnika, 25 m do bramki.

90'+ Zmiana w KKS 1925, schodzi Żebrowski, za niego Kamiński.

90'+ Naciska Górnik, ale jeszcze brakuje do gola.

90' Dośrodkowanie Kalinowskiego, ale nie dał rady uderzyć Olczyk. Będzie jeszcze rożny dla Górnika.

87' Mógł być gol dla gości. Dogranie z prawej strony, sam w polu karnym był Radzewicz, ale na szczęście uprzedzony przez Adamczewskiego.

86' Rzut wolny Górnika, ale znów kiepskie dośrodkowanie Jaworskiego.

85' Jeszcze jedna zmiana w zespole gości. Schodzi Trubeha, za niego Stancki.

84' Schodzi Koziorowski, wchodzi Olczyk. W KKS 1925 Boreckiego zastąpił Zawistowski.

78' Prostopadła piłka od Koziorowskiego. Sam na sam wychodził Majer. Przewrócił się skrzydłowy Górnika, wydawało się, że był faulowany, ale sędzia nie zareagował. Najlepsza sytuacja Górnika w tym spotkaniu.

76' Zmiana w KKS 1925. Schodzi Poliński, za niego Radzewicz.

69' Indywidualna akcja Żebrowskiego, minął trzech piłkarzy Górnika, ale akcja spaliła na panewce. Górnik na razie nie jest w stanie niczego stworzyć pod bramką gości.

66' Trzecia zmiana u gospodarzy. Schodzi Gaszka, za niego Kowalski. Do przodu przesunięty będzie Przybyszewski.

65' Kolejna kontra Górnika, pociągnął Majer, ale dogranie Gaszki już zablokowane.

60' Zmiana w Górniku. Schodzi Sobieraj, za niego Kalinowski.

56' Dośrodkowanie Sobieraja z prawej strony, główkował Koziorowski, ale brakło kilku centymetrów, żeby dobrze uderzyć.

54' Rzut wolny, główka przyjezdnych, ale obok bramki. Jak na razie przewaga KKS 1925 w drugiej odsłonie meczu.

53' Próba technicznego uderzenia z ostrego kąta gości, ale piłka minęła poprzeczkę.

51' Pierwsza zmiana w Górniku. Schodzi Zakrzewski, za niego Jędras. Obrońca Górnika musiał zejść z powodu kontuzji.

50' Próba z dystansu Borecki, ale obok bramki.

46' Zaczynamy drugą odsłonę starcia. Obie drużyny bez zmian personalnych. Zobaczymy, czy wobec wyniku 0:1 zmieni się taktyka Górnika.

45'+ Koniec pierwszej połowy meczu. Górnik Konin przegrywa 0:1.

45'+ Musiał piąstkować po dośrodkowaniu bramkarz KKS 1925, ale ostatecznie bez zagrożenia pod bramką gości,

45' Majer na prawą do Staszaka, zablokowane dośrodkowanie. Będzie jeszcze rzut rożny dla Górnika.

40' Nieprawdopodobna sytuacja. Uderzył z dystansu, niemal spod linii bocznej, Borecki. Przelobował Kurka, piłka trafiła w słupek, po czym... złapał ją Kurek. Dużo szczęścia miał teraz Górnik.

37' Powinno być 0:2. Żebrowski prawą stroną, miał pustą bramkę miał Poliński, ale nie trafił w piłkę, fatalnie marnując sytuację.

33' Jeden z niewielu ataków Górnika. Zaczął Przybyszewski prawą stroną, później piłka powędrowała na lewą, gdzie przejął ją Staszak i ostatecznie goście wybili. Biało-niebiescy ewidentnie nastawiali się na kontrataki, teraz trzeba poszukać nowego pomysłu na mecz.

28' Zagranie za plecy obronców. Wyszedł Kurek, zdołał na moment wybić piłkę wślizgiem, ale zaraz przejął ją Trubeha i dobił do pustej siatki. 0:1 i plan Górnika mocno się komplikuje,

27' Znowu z lewej strony Mączyński, ale tym razem dogranie wyłapał Kurek.

23' Z dystansu próbował Mateusz Mączyński, ale ponad poprzeczką. Nie mogą się goście przebić przez skomasowaną defensywę Górnika. Dziewięciu, dziesięciu zawodników gospodarzy nie schodzi z własnej połowy.

19' Żebrowski pokręcił w polu karnym, ale uderzył tylko w zewnętrzną część słupka. Żebrowski to najlepszy strzelec KKS 1925, a jednocześnie jeden z najlepszych strzelców III ligi gr. II.

18' Kontra Górnika, ale szybko wócili kaliszanie i zablokowany Majer.

15' Uderzenie z dystansu gości, paruje Kurek.

15' Gornik bardzo nisko ustawiony, próbuje wciągać gości na własną połowę. W Jarocinie kontrataki wyglądały bardzo fajnie, może tutaj też się uda.

11' Rzut wolny dla Górnika, dośrodkowywał Jaworski, ale zbyt płasko.

7' Kibice obu zespołów na trybunach i to na razie z ciekawych informacji ze stadionu. Na boisku walka w środku pola, mało miejsca dla obu zespołów i stąd mało akcji.

2' Groźne uderzenie z rzutu wolnego Łuszkiewicza, broni Kurek.

1' Zaczynamy!

16.52 Mecz Górnika z KKS 1925 jest ostatnim w tej serii III ligi. Już w piątek Sokół Kleczew pokonał Pogoń II Szczecin 1:0. Wczoraj Unia Janikowo zremisowała 3:3 z Gromem Nowy Staw, Chemik Police pokonał Nielbę Wągrowiec 2:0, a Mieszko Gniezno rozbił 5:1 KP Starogard Gdański. Dziś Bałtyk Koszalin wygrał 1:0 z Jarotą Jarocin. Kończy się mecz w Stężycy, gdzie Radunia remisuje z Polonią Środa Wlkp. 1:1, do przerwy Bałtyk Gdynia remisuje bezbramkowo z Gwardią Koszalin, a Świt Skolwin remisuje 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

16.47 Podczas niedzielnego starcia Górnik przeprowadzi zbiórkę na rzecz żeńskiej drużyny Polonii Poznań, która popadła w tarapaty finansowe. Potrzeba 100 tys. zł, by zespół mógł dalej funkcjonować. Zbiórka prowadzona jest na tej stronie.

16.43 Ławki rezerwowych:

Górnik Konin: Wiktor Beśka, Robert Jędras, Sebastian Antas, Patryk Olczyk, Dawid Kalinowski, Patryk Szymaniak, Tomasz Kowalski.

KKS 1925 Kalisz: Kamil Kosut, Daniel Stanclik, Sebastian Kaczyński, Marcin Radzewicz, Kacper Górski, Daniel Kamiński, Nikodem Zawistowski.

16.39 Trener Damian Augustyniak postawił na dokładnie taki sam skład, jak podczas zwycięskiego starcia z Jarotą Jarocin. Największa zmiana ma miejsce na ławce rezerwowych, gdzie dziś zabraknie Damiana Augustyniaka zawieszonego za ostatnią czerwoną kartkę podczas spotkania w Jarocinie.

16.35 Składy wyjściowe obu zespołów:

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik, Marcel Koziorowski, Taras Jaworski, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj, Maciej Gaszka.

KKS 1925 Kalisz: Józef Burta - Damian Ślesicki, Mateusz Gawlik, Mateusz Żebrowski, Mateusz Mączyński, Robert Tunkiewicz, Michał Borecki, Paweł Łydkowski, Damian Poliński, Adrian Łuszkiewicz, Andrzej Trubeha,

16.30 Derbowe spotkania Górnika z KKS 1925 zawsze rozpalają wyobraźnię kibiców. Kto wie, czy to nie ostatnie tego typu sparcie w Koninie na pewien czas - kaliszanie są bowiem liderem tabeli i szykują się do awansu do II ligi. Więcej o tym meczu w zapowiedzi TUTAJ.