WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turnieju kobiet

Dodano: 15.09.2019 21:11
Źródło: LM.pl

Oleksandra Bondar z Ukrainy wygrała w finale turnieju kobiet Pucharu Europy Kadetów. W finałowej ósemce znalazły się dwie Polki, najlepsza szablistka KKSz Konin zajęła 38. miejsce.

Bondar kompletnie zdominowała turniej kobiet, nie tracąc w żadnym z pojedynków więcej, niż osiem punktów. Fazę pucharową rozpoczęła od wygranej 15:3 z Antonią Rymaszewską z O.Ś. AZS Poznań. Później pokonała 15:3 Sonię Kozanecką z Dragonu Łódź, 15:6 Czeszką Natalie Zralikową i 15:4 Klaudię Malgrem z KS Karabela. Najtrudniejszy dla Ukrainki okazał się półfinał, w którym mierzyła się z Niemką Leonie Cadao i to właśnie w tym pojedynku straciła osiem punktów.

Finał był dla Bondar błahostką. Jej rywalką była Czeszka Karolina Bechynova, która w półfinale stoczyła wyrównany bój z Ukrainką Sofią Golowkiną, wygrany ostatecznie 15:14. W walce o złoto Bechynova nie miała jednak żadnych szans. Do przerwy przegrywała już 0:8. Początek drugiej części pojedynku był bardziej wyrównany, Czeska urwała rywalce cztery punkty, ale ostatecznie i tak przegrała 4:15.

W czołowej ósemce znalazły się dwie Polki. Szóste miejsce wywalczyła Klaudia Malgrem z KS Karabela, której udało się dotrwać do ćwierćfinału. Na ósmej pozycji turniej zakończyła Zuzanna Porada z TMS Sosnowiec, która w ćwierćfinale przegrała z Ukrainką Darią Bulbą 6:15. Najlepsza koninianka - Zuzanna Buselt - zajęła 38. miejsce, przegrywając w 1/32 finału z Zuzanną Poradą z TMS Sosnowiec 11:15.

Szabla kobiet:
1. Oleksandra Bondar (Ukraina)
2. Karolina Bechynova (Czechy)
3. Sofia Golowkina (Ukraina)
3. Leonie Cadao (Niemcy)
5. Daria Bulba (Ukraina)
6. Klaudia Malgrem (Polska, KS Karabela)
7. Anastasija Hirschfeld (Niemcy)
8. Zuzanna Porada (Polska, TMS Sosnowiec).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
38. Zuzanna Buselt, 60. Iga Pilarska, 68. Martyna Dzięcielak, 72. Karina Pakuła, 75. Nikola Woźniak.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szermierka,   KKSz Konin,   Puchar Europy Kadetów,   Ukraina,   Oleksandra Bondar

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO