WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i nowi zawodnicy

Dodano: 17.09.2019 12:20
Źródło: LM.pl

Już za niecałe dwa tygodnie wystartuje nowy sezon II ligi siatkówki. Spore zmiany czekają Wilki Wilczyn.

Pierwsza i najważniejsza zmiana w Wilkach miała miejsce już w maju, gdy ogłoszony został powrót na ławkę trenerską Tomasza Robaka. To właśnie ten szkoleniowiec prowadził Wilki w niedalekiej przeszłości do historycznych sukcesów w II lidze. - Ułożyłem swoje zawodowe sprawy, dzięki czemu mogę znów prowadzić zespół. Trzeba podziękować za pracę trenerowi Arturowi Hoffmanowi - mówi Tomasz Robak.

Zespół Wilków jest już praktycznie skompletowany. Na ten moment kadra liczy trzynastu zawodników. Wśród nich są siatkarze, którzy reprezentowali Wilki w zeszłym sezonie, kilku nowych zawodników, a także zawodnicy, którzy do zespołu wracają po przerwie.

Rozegranie towrzyć będzie trójka siatkarzy. W Wilczynie pozostaje Błażej Płomiński, a z Orła Osiecza wraca Adam Kaczyński. Ponadto w zespole znalazł się Filip Strojny. To młody zawodnik, na co dzień student AWF w Poznaniu. W przyjęciu grać cały czas będą Damian Nowak, Igor Wypijewski i Karol Zimniak. Ponadto do Wilków wraca Adam Banasiak. W przeszłości był silnym punktem wilczyńskiego zespołu, później doznał poważnej kontuzji, a ostatnio grał w III-ligowej Piątce Turek.

Na pozycji libero w Wilkach pozostał Wojciech Pernak. Do I-ligowego Krispolu Września przeniósł się Wojciech Pańka. Zamiast niego drugim libero będzie Damian Perczak z Bydgoszczy. Mocno zmieniony został atak, gdzie obok znanego w Wilczynie Ireneusza Kwiatkowskiego zagrają dziewiętnastoletni Filip Kaczmarek z Poznania i wracający po kilku latach Karol Szlecht.

Na środku kibice Wilków wciąż będą mogli oglądać Wojciecha Paniączyka. Ponadto zespół wzmocnili Bartosz Adamski z Wrześni i Maciej Skowroński. To wicemistrz Polski U-23 z 2016 roku, przez kilka ostatnich sezonów grający w Młodej Lidze I-ligowego BBTS Bielsko-Biała. - Bardzo fajny zawodnik, może nam bardzo pomóc - ocenia go Tomasz Robak.

Wilki mają już za sobą pierwsze mecze kontrolne. W sparingu z SPS Konspol Słupca wilczynianie przegrali 0:5. Jak podkreśla jednak trener Robak, siatkarze Wilków byli wtedy w zupełnie innym momencie okresu przygotowawczego od słupczan. W kolejnych sparinach wilczynianie pokonali Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 4:1 i wygrali turniej w Ozorkowie, pokonując tamtejszą Bzurę 3:1 i Metro Warszawa 2:1. 

 - Wcześniej pracowaliśmy nad motoryką, teraz wchodzimy w cykl sparingowy, okres zgrania. Od meczu z Sieradzem wyglądaliśmy znacznie lepiej, niż wcześniej. Muszę przyznać,  że fajnie wyglądało nasze granie podczas turnieju w Ozorkowie - ocenia trener Tomasz Robak.

Inauguracja sezonu II ligi zaplanowana jest na 28 września. Wilki podejmą wtedy UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   SPS Konspol Słupca

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie podejmą Kołobrzegu , będą mieli wolne ;)
Dodano: 18.09.2019 14:02    Przez: Rafał Piwowarczyk
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO