LM.plSportDawid Kuderczak najlepszy w Szosowym Pucharze Polski

Dawid Kuderczak najlepszy w Szosowym Pucharze Polski

Złoty medal w kat. juniorów w finale Szosowego Pucharu Polski wywalczył Dawid Kuderczak z KLTC Konin. Drugiego zawodnika zdeklasował, wyprzedzając go o 28 sekund.

Złoto Kuderczak wywalczył w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 24 km. Trasę zawodnik KLTC Konin pokonał w czasie 30,53 min., pokonując drugiego Jakuba Soszka z GKK Opty-Mazowsze o niemal 28 sekund. Wysoko, na szóstej pozycji, uplasował się Mikołaj Kawa z czasem 31,56 min. 26. był natomiast Dawid Pluta.

W pozostałych startach reprezentanci KLTC Konin nie stawali już na podium. W kat. juniorów młodszych, na dystansie jedenastu kilometrów, 37. miejsce zajął Kamil Kudliński. 54. był wracając po kontuzji ręki Konrad Waliniak, 64. Jakub Janiak, a 73. Łukasz Krych. W kat. młodzików, na trasie pięciu kilometrów, 44. miejsce zajął Bartosz Okupniarek.

Drugiego dnia zawodów kolarze rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. W kat. juniorów trzynaste miejsce zajął Dawid Kuderczak. Dystans 103 km zawodnik KLTC Konin pokonał w czasie 2:25,12. W kat. juniorów młodszych na dystansie 68 km 28. był Jakub Janiak, a 56. Kamil Kudliński. W kat. młodzików 43. miejsce zajął Bartosz Okupniarek, a w kat. młodziczek bardzo dobre szóste wywalczyła Natalia Sobiech.