Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportOlimpia przegrała dziewiąty mecz. Wciąż z Mikusikiem na ławce

Olimpia przegrała dziewiąty mecz. Wciąż z Mikusikiem na ławce

Trzy bramki stracili piłkarze Olimpii Koło w starciu z Kotwicą Kórnik. Trenerem kolskiego zespołu pozostał Tomasz Mikusik.

W sobotę kolanie podejmowali drużynę ze środka tabeli - Kotwicę Kórnik. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której Kotwica strzeliła trzy bramki. Wynik otworzył Krzysztof Stępiński. Już trzy minuty później wynik podwyższył Mieszko Pytlak. Rezultat starcia w 25. minucie ustalił Oskar Baraniak.

Olimpię w sobotnim meczu wciąż prowadził Tomasz Mikusik. Przypomnijmy, w tym tygodniu szkoleniowiec kolskiej drużyny oddał się do dyspozycji zarządu. W opublikowanym oświadczeniu władz klubu czytamy jednak: ,,Doceniamy pracę szkoleniową trenera Tomasza Mikusika, darzymy go zaufaniem, dlatego jednogłośnie Zarząd Klubu stwierdza, że na chwilę obecną dalej będzie pełnił funkcję trenera drużyny seniorów MKS Olimpii Koło".

Ponadto władze klubu podkreślają, że gra w IV lidze ma służyć ,,wychowaniu i zdobywaniu doświadczenia piłkarskiego przez naszych zawodników", a klubu nie stać na płacenie dużych pieniędzy zawodnikom, którzy mogliby wzmocnić drużynę. Dotacja miejska, a co za tym idzie większość budżetu klubu wynosi ok. 300 tys. zł i za tę kwotę utrzymywanych jest łącznie dwadzieścia drużyn Olimpii.

Po dziewięciu kolejkach kolanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli bez dorobku punktowego. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Obrą Kościan.

Olimpia Koło - Kotwica Kórnik 0:3 (18' Krzysztof Stępiński, 21' Mieszko Pytlak, 25' Oskar Baraniak)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak (90' Kacper Madaliński), Kacper Cieślak, Kacper Gatrzkie, Krystian Jaroszewski (46' Dawid Nowak), Adam Kozajda (70' Adam Ciesielski), Mikołaj Makarowicz, Szymon Wawrzyniak (61' Oliver Kos), Dawid Zawadzki, Filip Stożek, Bartosz Uliński.