LM.plSportSześć medali w Poznaniu. Pływacy Iskry Konin rozpoczęli sezon

Sześć medali w Poznaniu. Pływacy Iskry Konin rozpoczęli sezon

Adam Kuszyński, Alan Bidziński i Marcelina Dunaj zdobyli sześć medali podczas Otwarcia Sezonu na Termach w Poznaniu. Były to pierwsze zawody Iskry Konin w tym sezonie.

W poznańskich zawodach wystartowało siedemnastu zawodników Iskry Konin. Trójka z nich stanęła na podiach.

Najwięcej, bo aż cztery krążki, do Konina przywiózł Adam Kuszyński. Koninianin wywalczył złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym i trzy srebrne medale: na 50 m motylkowym, 100 m zmiennym i 50 m klasycznym. Po jednym medalu dołożyli Alan Bidziński i Marcelina Dunaj. Oboje zajęli drugie miejsca na dystansach 50 m stylem grzbietowym.

Były to pierwsze zawody z udziałem Iskry Konin w nowym sezonie. Kolejne - już w najbliższy weekend. W Wąbrzeźnie pływacy walczyć będą o Puchar Burmistrza.