LM.plSportPuchar Polski. SPS wygrał w Wyszkowie i awansował do II rundy

Puchar Polski. SPS wygrał w Wyszkowie i awansował do II rundy

W czterech setach rozstrzygnął się mecz I rundy Pucharu Polski w siatkówce pomiędzy Camperem Wyszków a SPS Konspol Słupca. Słupczanie wygrali 3:1 i awansowali do II rundy.

W ramach I rundy wstępnej rozegrane zostały cztery spotkania. W jednym z nich II-ligowy SPS Konspol Słupca mierzył się z III-ligowym Camperem Wyszków. Stawką był awans do II rundy wstępnej.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set starcia. Słupczanie wygrali go zaledwie trzema punktami. O wiele łatwiej siatkarzom SPS Konspol Słupca zagrało się w drugiej części meczu, wygranej 25:14. W trzecim secie, niespodziewanie, inicjatywę przejął Camper Wyszków. Gospodarze zwyciężyli 25:21 i wydawało się, że wrócili do gry.

Siatkarze ze Słupcy rozwiali te nadzieje w czwartym secie. Goście wygrali 25:16, a cały mecz 3:1 i awansowali do II rundy wstępnej Pucharu Polski.

Tam słupczanie zmierzą się ze swoim ligowym rywalem - Olimpią Sulęcin. Mecz odbędzie się 16 października w Słupcy.

Camper Wyszków - SPS Konspol Słupca 1:3 (22:25, 14:25, 25:21, 16:25)