LM.plSportJedenaście straconych goli Tura 1921, pięć zwycięstw w weekend

Jedenaście straconych goli Tura 1921, pięć zwycięstw w weekend

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci regionu konińskiego w V lidze w ten weekend, wygrywając aż pięć spotkań. Bolesnej porażki doznał Tur 1921 Turek.

Liderem tabeli pozostały Wilki Wilczyn, które na wyjeździe pokonały Raszkowiankę Raszków 2:1. Niepokonany do tej pory zespół z Wilczyna był bliski straty pierwszych punktów po bracme z 78. minuty Damiana Spaleniaka. W końcówce dwa gole dla Wilków zdobyli jednak Kamil Kwiatkowski i Wiktor Augustyniak, dzięki czemu wilczynianie z dorobkiem 27 punktów wciąż plasują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Czwartą pozycję utrzymał SKP Słupca, który w sobotę pokonał Tulisię Tuliszków 2:0 po bramkach Kamila Sikorskiego i Igora Sarnowskiego. Słupczanie mają na koncie dziewiętnaście punktów i tracą dwa oczka do trzeciej Stali Pleszew. Tulisia, pomimo porażki, utrzymała trzynastą pozycję z siedmioma oczkami na koncie.

Na szóste miejsce awansował Polonus Kazimierz Biskupi po zwycięstwie 3:1 nad Zefką Kobyla Góra. Co ciekawe, do 71. minuty kazimierzanie przegrywali, ale gole w końcówce Filipa Dobrego, Marcina Balalji i Bartosza Kociszewskiego uratowały komplet punktów dla Polonusa. Zespół z Kazimierza Biskupiego przeskoczył w tabeli Astrę Krotoszyn.

W górę poszedł też GKS Sompolno po imponującej wygranej 6:0 nad Piastem Kobylin. Zespół z powiatu konińskiego kontrolował cały mecz i bez problemów wygrał z wyżej notowanym rywalem, przeskakując go dzięki temu w tabeli. GKS zajmuje obecnie dziewiąte miejsce i ma na koncie dziesięć punktów.

Ważne zwycięstwo zanotowali też Zjednoczeni Rychwał, którzy na wyjeździe pokonali Piasta Czekanów 1:0. Decydującą bramkę w czternastej minucie zdobył Przemysław Skibiszewski. Mimo tego Zjednoczeni pozostali na ostatnim miejscu w tabeli z czterema oczkami na koncie - wcześniej zespół z Rychwała został ukarany walkowerem za mecz z Raszkowianką Raszków.

Na piętnaste, przedostatnie miejsce spadł Tur 1921 Turek, który w weekend doznał sromotnej porażki z Orłem Mroczeń. Turkowianie przegrali na wyjeździe aż 2:11. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili tylko 3:1. Po zmianie stron gra Tura 1921 jednak zupełnie się posypała, na dodatek czerwoną kartkę dostał Bartosz Grabowski i ostatecznie turkowianie skończyli ze stratą dziewięciu trafień.

Dziesiąta kolejka V ligi w przyszły weekend. Tulisia Tuliszków podejmie Raszkowiankę Raszków, Wilki Wilczyn zmierzą się z Polonusem Kazimierz Biskupi, Tur 1921 Turek podejmie Vitcovię Witkowo, SKP Słupca zagra na wyjeździe ze Stalą Pleszew, GKS Sompolno powalczy o punkty z Orłem Mroczeń, a Zjednoczeni Rychwał zagrają z Piastem Kobylin.

Piast Kobylin - GKS Sompolno 0:6 (19' Mateusz Kolibowski, 24' Przemysław Jankowski, 42' Damian Tylak, 50' Kamil Wasielewski, 57', 67' Dawid Ławniczak)

Polonus Kazimierz Biskupi - Zefka Kobyla Góra 3:1 (71' Filip Dobry, 80' Marcin Balalja, 90'+ Bartosz Kociszewski - 20' Błażej Ostry)

SKP Słupca - Tulisia Tuliszków 2:0 (2' Kamil Sikorski, 37' Igor Sarnowski)

Piast Czekanów - Zjednoczeni Rychwał 0:1 (14' Przemysław Skibiszewski)

Raszkowianka Raszków - Wilki Wilczyn 1:2 (78' Damian Spaleniak - 81' Kamil Kwiatkowski, 90'+ Wiktor Augustyniak)

Orzeł Mroczeń - Tur 1921 Turek 11:2 (30', 35', 39', 57' 77' Marcin Górecki, 61' Kacper Małolepszy, 66', 67' Łukasz Gajewski, 69', 76', 88' Rafał Janicki - 35' Kacper Koszela, Miłosz Łukasik)