WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Przymrozki w nocy z piątku na sobotę. Spadek temperatury przy gruncie do ok. -3°C.

Pierwszy taki tytuł w historii klubu. Kolarze KLTC mistrzami Polski

Dodano: 7.10.2019 11:22
Źródło: LM.pl

Złoty medal w Mistrzostwach Polski Dwójek i brąz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyli w weekend kolarze KLTC Konin. Tytuł mistrza Polski w jeździe dwójkami koniński klub zdobył po raz pierwszy w historii.

Kolarze w Mistrzostwach Polski Dwójek do pokonania mieli 29 km. KLTC Konin reprezentowali Dawid Kuderczak i Mikołaj Kawa. Drugich w klasyfikacji zawodników WKK Warszawa koninianie pokonali o pięć sekund. To duży sukces – dość powiedzieć, że wicemistrzowie ze stolicy to jednocześnie uczestnicy ostatnich szosowych mistrzostw świata w Wielkiej Brytanii, a sam tytuł mistrzów Polski w tej kategorii jest pierwszym w historii KLTC Konin.

W niedzielę konińscy kolarze rywalizowali również w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zespół w składzie: Dawid Kuderczak, Mikołaj Kawa, Hubert Drobek i Dawid Pluta dojechał na metę trzeci ze stratą 55 sek. do zwycięzców z Copernicusa Toruń i piętnastu sekund do drugiego KTK Kalisz.

- Pokonaliśmy medalistów z klubów, które budżety są od nas większe kilkukrotnie (CCC Toruń i WKK Warszawa) i mieli duże lepsze możliwości przygotowań. Jest to pierwszy tytuł w historii klubu w tej konkurencji. Zawodnicy potwierdzili swój talent, powstaje tylko pytanie, co dalej, ponieważ są juniorami i zmieniają kategorię na wyższą, a nasz klub nie szkoli młodzieżowców z powodu niskiego budżetu – podsumowuje Robert Kierejewski, trener KLTC Konin.

  fot. KLTC Konin

  slajd 1 z 5
  NASTĘPNY SLAJD

   autor: Bartosz Skonieczny

   e-mail: bs@firma.lm.pl

   

  *** *** ***

  Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

   

  Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

  *** *** ***

  Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

  KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

  max 1000 znaków (0)
  max 28 znaków (0)

  Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
  Komentarze nie na temat są usuwane.

  Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
  programowanie: PERSABIO