WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Z tą drużyną Wilki zawsze toczyły gorącą walkę

Dodano: 10.10.2019 12:55
Źródło: LM.pl

Pierwszy mecz w Wilczynie w tym sezonie rozegrają siatkarze Wilków Wilczyn. Ich rywalem w trzeciej kolejce II ligi będzie Stal Grudziądz.

Wilczynianie sezon u siebie powinni zacząć już niemal dwa tygodnie temu, ale z powodu wycofania się z rozgrywek UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg pierwszy mecz w Wilczynie odbędzie się dopiero w najbliższy weekend. Wilki podejmą w nim Stal Grudziądz.

To drużyna, z którą siatkarze z Wilczyna mają gorące wspomnienia. W 2016 roku, w play-offach II ligi, oba zespoły rywalizowały ze sobą. W trzecim meczu doszło do kuriozalnej pomyłki sędziów - przyznany Wilkom punkt zapisany został na korzyść Stali, która mecz i całą rywalizację w play-offach początkowo wygrała. Późniejszy protest zespołu z Wilczyna w PZPS doprowadził jednak do powtórzenia spotkania. Wilki mecz wygrały i awansowały do turnieju półfinałowego.

Ta historia spowodowała, że starcia obu zespołów w kolejnych latach generowały zawsze nieco więcej emocji. - To zespół, który napsuł nam sporo krwi i my im tak samo - śmieje się trener Tomasz Robak. - Sportowo, wiadomo, że to fajna drużyna, która nie przyjedzie się przed nami położyć. 

W zeszłym roku Wilki ze Stalą nie grały, obie drużyny znalazły się bowiem w różnych grupach II ligi. Zespół z Grudziądza zajął wtedy drugie miejsce w rundzie zasadniczej, kompletnie położył jednak play-offy. Najpierw przegrał trójmecze z Treflem Lębork 0:3 i UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 0:3. Dopiero w trójmeczu o utrzymanie w II lidze pokonał Trójkę Nakło 3:0 i pozostał w rozgrywkach, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji końcowej.

Spotkanie pomiędzy Wilkami Wilczyn a Stalą Grudziądz rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w hali sportowej w Wilczynie.

Weekend przerwy mają natomiast siatkarze SPS Konspol Słupca, którzy pauzować będą z powodu wycofania UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg. - Trenujemy tak, jak do tej pory. W sobotę będziemy mieć grę wewnętrzną - nie gramy, ale chcemy być w cyklu meczowym - zapowiadał po ostatnim meczu ligowym trener Marek Jankowiak

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   Stal Grudziądz,   SPS Słupca

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO