LM.plSportLicznik bije. Sokół Kleczew bez przełamania, porażka z Jarotą

Licznik bije. Sokół Kleczew bez przełamania, porażka z Jarotą

Atut własnego boiska i rywal z okolic strefy spadkowej nie pomógł. Sokół Kleczew nie przełamał się i kontynuuje swoją serię bez zwycięstwa. W sobotę drużyna Łukasza Cichosa przegrała z Jarotą Jarocin 1:2.

Jarota co prawda idealnym kandydatem na przełamanie się nie był, Sokół z zespołem z Jarocina nie wygrał już bowiem od kilku ładnych lat, ale i tak na własnym terenie to kleczewianie byli faworytem. Przez długi czas pierwszej połowy na boisku jednak niewiele się działo - Sokół co prawda przeważał, ale w ogóle nie stwarzał sobie sytuacji pod bramką rywala.

W dziewiętnastej minucie Jarota zaś miał dwie okazje. Najpierw po prostopadłym zagraniu na bramkę uderzał Miłosz Kowalski, ale jego strzał zdołał obronić Dawid Kołodziejczak. Chwilę później bramkarz Sokoła został jednak zaskoczony lobem z lewej strony boiska. Piłka po uderzeniu Beniamina Wrembla wpadła do siatki i goście prowadzili 1:0.

Odpowiedzi kleczewian jednak nie było. Wręcz odwrotnie - to Jarota stworzyła sobie jeszcze dwie okazje po rzutach wolnych. Strzały z ostrych kątów bronił jednak Kołodziejczak. Jeszcze w pierwszej połowie na postawę swojej drużyny zareagował trener Łukasz Cichos, wprowadzając Michała Wolinowskiego, a zaraz po przerwie - Macieja Porębę.

To poskutkowało. W 48. minucie gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Jaroty zrobił się kocioł, a piłkę w siatce zdołał umieścić Filip Brzostowski. Już chwilę później doskonałą okazję na drugiego gola miał Sebastian Śmiałek, ale z kilku metrów fatalnie spudłował.

Goście natomiast wykorzystali swoje okazje i w 66. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka została wybita na szesnasty metr. Tam dopadł do niej Kacper Szymankiewicz i uderzeniem z powietrza zaskoczył zasłoniętego Kołodziejczaka.

Kleczewianie mieli jeszcze co najmniej dwie szanse, by straty odrobić. Najpierw po świetnym dograniu za plecy obrońców w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Poręba, ale górą w tym pojedynku był bramkarz Jaroty. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym gości, ale znów nikt nie dobił piłki do siatki. I Sokół ostatecznie przegrał 1:2.

Był to czwarty mecz bez zwycięstwa z rzędu kleczewian. Sokół spadł na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Kolejny mecz za tydzień na wyjeździe - zespół Łukasza Cichosa zmierzy się z KKS 1925 Kalisz.

Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 1:2 (48' Filip Brzostowski - 19' Beniamin Wrembel, 66' Kacper Szymankiewicz)

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Arkadiusz Widelski (38' Michał Wolinowski), Jakub Banach, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Jakub Groszkowski, Filip Brzostowski, Szymon Szczęsny (46' Marcin Poręba), Jakub Dębowski, Norbert Grzelak (73' Dominik Drzewiecki), Paweł Piceluk.