LM.plWiadomościSzalone spotkanie w Gdyni, Górnik Konin pokonał Bałtyk 4:3!

Szalone spotkanie w Gdyni, Górnik Konin pokonał Bałtyk 4:3!

W 81. minucie Górnik Konin zapewnił sobie zwycięstwo w Gdyni nad tamtejszym Bałtykiem. Wcześniej gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a biało-niebiescy dwa gole strzelili po rzutach karnych.

Górnik jechał do Gdyni z nadzieją na zwycięstwo. Bałtyk ma bowiem duże problemy w tym sezonie i jak dotąd okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Przez długi czas kibice obu zespołów bramek jednak nie oglądali. Dopiero w 39. minucie dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Maciej Kazimierowicz i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Jak się jednak okazało był to dopiero początek szaleństwa na stadionie w Gdyni. Niesamowite rzeczy działy się dopiero w drugiej połowie. Najpierw wyrównali koninianie - po dośrodkowaniu Tomasza Kowalskiego do siatki trafił Szymon Bartosik i było 1:1. Sześć minut później Górnik wyszedł na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Krystian Sobieraj, a jedenastkę wykorzystał Taras Jaworski.

W 69. minucie Bałtyk doprowadził do remisu. Po akcji lewą stroną boiska piłka zagrana została na jedenasty metr, a tam celnie uderzył ją Maciej Kazimierowicz. Osiem minut później gdynianie znów prowadzili. Tym razem z dystansu przymierzył Sebastian Bartlewski, piłka przeszła jeszcze po palcach Klaudiusza Kurka i wpadła do siatki.

Na tym emocje jednak się nie zakończyły. W kolejnej akcji... Górnik ponownie wyrównał. Znów bramkę wypracował duet Sobieraj - Jaworski. Skrzydłowy z Konina po raz drugi był faulowany, a kapitan konińskiego zespołu wykorzystał kolejny rzut karny. Jakby rozpaczy gospodarzy było mało, w 81. minucie koninianie wyszli na prowadzenie. Tym razem po akcji - prawą stroną przedarł się Bartosik, a jego podanie wykończył Mateusz Majer.

To już był ostatni gol tego spotkania. Górnik pokonał Bałtyk 4:3, notując pierwsze zwycięstwo od trzech spotkań. Biało-niebiescy awansowali na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Kolejny mecz u siebie za tydzień - drużyna Damiana Augustyniaka podejmie Bałtyk Koszalin.

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 3:4 (39', 69' Maciej Kazimierowicz, 77' Sebastian Bartlewski - 52' Szymon Bartosik, 58', 78' taras Jaworski, 81' Mateusz Majer)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Patryk Szymaniak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik, Sebastian Antas (82' Marcel Koziorowski), Taras Jaworski, Patryk Olczyk (46' Tomasz Kowalski), Dawid Przybyszewski (90' Robert Jędras), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (84' Dawid Kalinowski).