LM.plSportII Puchar Polski Juniorów. Srebro Olafa Stasiaka na własnym terenie

II Puchar Polski Juniorów. Srebro Olafa Stasiaka na własnym terenie

Jeden reprezentant KKSz Konin stanął na podium podczas rozgrywanego w Koninie II Pucharu Polski Juniorów. Srebrny medal wywalczył Olaf Stasiak.

Koninianin zmagania w turnieju mężczyzn rozpoczął od pięciu zwycięstw w fazie grupowej. W 1/16 finału Stasiak wygrał z Czechem Miroslavem Janurą 15:4, następnie pokonał Oskara Kwiatkowskiego (Szabla Brzoza) 15:7, Jakuba Broniszewskiego (Victor Warszawa) 15:12 i Franciszka Nowaka (AZS AWF Warszawa) 15:14. Dopiero w finale koninianin przegrał z Szymonem Hryciukiem (AZS AWF Katowice) 5:15.

W finałowej ósemce turnieju mężczyzn znalazł się jeszcze Kacper Nowinowski. Szablista KKSz Konin przegrał w ćwiercfinale z Krzysztofem Kajorem (Pałac Młodzieży Katowice) 11:15 i uplasował się na ósmej pozycji.

W ćwierćfinałach zabrakło natomiast szablistek KKSz Konin. Najwyżej sklasyfikowana Małgorzata Zawodniak przegrała w 1/8 finału z Roksaną Bartosz (Dragon Łódź) 14:15 i zajęła dziewiąte miejsce w turnieju.

Kolejne zawody już za tydzień. W Milanówku odbędzie się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci.

Szabla kobiet:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Zuzanna Lenkiewicz (Zagłębie Sosnowiec)
3. Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
5. Klaudia Malgrem (KS Karabela)
6. Emila Rowińska (AZS AWF Warszawa)
7. Zuzanna Porada (Zagłębie Sosnowiec)
8. Roksana Bartosz (Dragon Łódź).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
9. Małgorzata Zawodniak, 11. Weronika Waleriańczyk, 17. Nikola Woźniak, 25. Zuzanna Buselt, 26. Alicja Papuzińska, 32. Martyna Dzięcielak, 40. Agata Makowska, 44. Karina Pakuła.