WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na własnym terenie?

Dodano: 18.10.2019 11:27
Źródło: LM.pl

Bałtyk Koszalin będzie w sobotę rywalem Górnika w pierwszym od trzech tygodni meczu w Koninie. Do jednej z czołowych drużyn ligi pojedzie natomiast Sokół Kleczew.

Górnik w dwóch ostatnich kolejkach grał na wyjeździe i poradził sobie całkiem nieźle - co prawda w Gnieźnie przegrał 0:3, ale już w Gdyni triumfował 4:3, notując czwarte zwycięstwo w sezonie i uciekając w górę tabeli. O ile mecze wyjazdowe biało-niebieskim w tym sezonie idą całkiem nieźle, o tyle na własnym terenie Górnik notuje kompromitującą serię dwunastu meczów bez zwycięstwa. Po raz ostatni kibice z Konina cieszyli się ze zwycięstwa w marcu zeszłego roku. W tym sezonie biało-niebiescy są jedynym obok Jaroty Jarocin zespołem, który na własnym stadionie jeszcze nie wygrał.

Szansa na przełamanie będzie w sobotę, do Konina przyjedzie Bałtyk Koszalin, piętnasty zespół ligi. Jedno zwycięstwo i jeden remis - to dorobek koszalinian na wyjazdach. W zeszłym sezonie dwukrotnie lepszy w bezpośrednich starciach był Górnik. Nie ma więc lepszego momentu na to, żeby w końcu wywalczyć trzy punkty u siebie. 

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Bałtykiem Koszalin rozpocznie się w sobotę 19 października o godz. 15.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.

Na przełamanie liczy również Sokół Kleczew. Zespół Łukasza Cichosa od czterech meczów nie zanotował zwycięstwa i ewidentnie przeżywa dołek formy po bardzo dobrym starcie sezonu. W sobotę o trzy punkty będzie jednak trudno, rywalem Sokoła będzie bowiem trzeci zespół ligi z apetytami na mistrzostwo - KKS 1925 Kalisz. Do liderującej Raduni Stężyca kaliszanie tracą zaledwie jeden punkt. Na dodatek Sokół pojedzie do Kalisza bez Sebastiana Śmiałka i Tomasza Koziorowskiego pauzujących za żółte kartki. Defensywa kleczewian będzie więc musiała być mocno przebudowana w sobotę.

Szansą na punkty dla Sokoła jest forma KKS 1925. Zespół z południa Wielkopolski miał w ostatnim czasie problemy, najpierw przegrał 0:1 ze Świtem Skolwin, później zremisował 3:3 z Unią Janikowo i dopiero w ostatniej kolejce pokonał 3:0 Chemika Police. Wcześniejsze wpadki kosztowały jednak KKS 1925 pozycję lidera tabeli. Sobota pokaże, czy drużyna z Kalisza poradziła sobie ze swoimi wewnętrznymi problemami.

Mecz pomiędzy KKS 1925 Kalisz a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę 19 października o godz. 18.00 Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO