LM.plSportRekord sezonu pobity, dwanaście goli Medyka Konin!

Rekord sezonu pobity, dwanaście goli Medyka Konin!

Całkowita dominacja Medyka Konin - tak wyglądał sobotni mecz zespołu Romana Jaszczaka z Mitechem Żywiec. Medyczki wbiły rywalkom aż dwanaście bramek.

W sobotę do Konina przyjechał jeden ze słabszych zespołów Ekstraligi. Co wcale nie oznaczało, że medyczki czeka łatwy mecz - koninianki w niektórych spotkaniach z zespołami z końcówki stawki dominowały (vide 9:1 z Rolnikiem B. Głogówek), ale czasem bardzo się męczyły, by przełamać skomasowaną obronę rywalek (jak w starciu z AZS Wrocław wygranym 2:0 po golach w końcówce spotkania).

Przez dwadzieścia pierwszych minut meczu z Mitechem wydawało się, że w sobotę ziści się ten drugi scenariusz. Koninianki naciskały, miały sytuacje bramkowe, ale i Mitech czasem zagościł pod bramką zespołu Romana Jaszczaka. Wszystko zmieniło się w dziewiętnastej minucie po pierwszym golu strzelonym przez Nicole Zając. Przez kolejne ponad 70 minut na boisku rządził tylko Medyk.

Ostatecznie skończyło się na 12:0. Hat-tricka z rzutów karnych zdobyła Natalia Chudzik, trzy bramki zanotowała też Anna Gawrońska, w tym jedną bardzo ładnej urody - lobując rywalkę z ostrego kąta. Co ważne, koninianki po pierwszym kilku golach nie stanęły (a zdarzało im się to w niektórych poprzednich meczach), ale wysokie tempo utrzymywały niemal przez cały mecz. Wyhamowały trochę w samej końcówce, gdy na boisku pojawiły się młode zawodniczki - Aleksandra Żurek i Daria Nowak. Ale i nawet wtedy gola zdołała zdobyć Chudzik.

12:0 to najwyższe zwycięstwo Medyka w tym sezonie i jedna z najwyższych wygranych w ogóle w obecnych rozgrywkach (13:0  zakończyło się starcie Górnika Łęczna z Rolnikiem B. Głogówek). Dzięki wygranej koninianki pozostają liderkami Ekstraligi po dziewiątej kolejce z 25 punktami na koncie, przewagą jednego oczka i jednym meczem rozegranym więcej nad Górnikiem Łęczna.

Kolejny mecz w przyszłą niedzielę - Medyk zagra na wyjeździe z GKS Katowice. Do Konina medyczki wrócą w połowie listopada na starcie kończące rundę jesienną. Będzie to mecz z Górnikiem Łęczna.

Medyk Konin - Mitech Żywiec 12:0 (19', 52' Nicole Zając, 20' Gabija Gedgaudaite, 28' Dominika Kopińska, 31', 35', 66' Anna Gawrońska, 41', 58', 85' Natalia Chudzik, 54' Natalia Pakulska, 61' Nikol Kaletka)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Julia Maskiewicz, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Pakulska, Stanislava Líąková (78' Aleksandra Żurek), Nikol Kaletka, Natalia Chudzik, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska (65' Daria Nowak)