LM.plSportPiąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Sokół uległ KKS 1925 Kalisz

Piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Sokół uległ KKS 1925 Kalisz

Nie sprawili niespodzianki piłkarze Sokoła Kleczew i w sobotę ulegli na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 1:2. Honorowego gola dla zespołu Łukasza Cichosa zanotował Tomasz Kowalczuk.

Do Kalisza kleczewianie jechali podwójnie osłabieni. Po pierwsze z powodu żółtych kartek pauzować musieli Sebastian Śmiałek i Tomasz Koziorowski. W podstawowym składzie zastąpili ich Michał Wolinowski i Michał Kozajda. Po drugie zaś, Sokół nie wygrał czterech ostatnich meczów z rzędu, co bez wątpienia nie działało dobrze na psychikę zawodników z Kleczewa.

O przełamanie w Kaliszu było jednak trudno, KKS 1925 to bowiem zespół z czuba tabeli walczący w tym sezonie o mistrzostwo i awans. Co prawda już w piątej minucie prowadzenie Sokołowi mógł dać Dawid Drzewiecki, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Pięć minut później to kaliszanie otworzyli wynik meczu - fenomenalnym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy popisał się Mateusz Mączyński, umieszczając piłkę w samym oknie bramki Sokoła. Hubert Świtalski nawet nie drgnął.

Już chwilę później było 2:0, a gola dla KKS 1925 zanotował były piłkarz Górnika Konin. Sebastian Kaczyński idealnie przymierzył z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad murem, Świtalski próbował jeszcze jej sięgnąć, ale nie był w stanie i Sokół przegrywał już dwoma bramkami.

Kleczewian w sobotę stać było tylko na jedną bramkę. W drugiej połowie faulowany w szesnastce był Norbert Grzelak, a rzut karny wykorzystał Tomasz Kowalczuk. Sokół przegrał w Kaliszu 1:2.

Był to piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa Sokoła Kleczew w lidze. Po trzynastej kolejce drużyna Łukasza Cichosa spadła na ósme miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Sokół podejmie KP Starogard Gdański.

KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew 2:1 (10' Mateusz Mączyński, 13' Sebastian Kaczyński - 69' Tomasz Kowalczuk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Wolinowski, Arkadiusz Widelski, Jakub Banach, Michał Kozajda, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Jakub Dębowski, Dominik Drzewiecki, Marcin Poręba (67’ Norbert Grzelak), Paweł Piceluk.

źródło: sokol.kleczew.pl