Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPorażka MKS MOS Konin z drużyną wycofaną z Basket Ligi Kobiet

Porażka MKS MOS Konin z drużyną wycofaną z Basket Ligi Kobiet

Jedną kwartę zdołały urwać koszykarki MKS MOS Konin Ostrovii Ostrów Wlkp. w trzeciej kolejce II ligi. Ostrowianki jeszcze w zeszłym sezonie rywalizowały na boiskach Basket Ligi Kobiet.

W trzeciej kolejce bieżącego sezonu koszykarki MKS MOS Konin pojechały do niedalekiego Ostrowa Wlkp. na jeden z potencjalnie najtrudniejszych meczów w tym roku. Rywalem koninianek była bowiem drużyna wycofana z Basket Ligi Kobiet. Ostrovia wciąż ma w swoich szeregach jednak zawodniczki z dużymi umiejętnościami, z Katarzyną Motyl, byłą koszykarką MKS MOS Konin na czele.

W konińskiej drużynie zabrakło czołowej środkowej Kamili Rogulskiej, która zmaga się z drobnym urazem, zagrały natomiast zawodniczki z AZS Poznań - w tym rozgrywająca Sara Marczyk. Dwie pierwsze kwarty zespół trenera Mateusza Dwornika zagrał zgodnie z oczekiwaniami, przegrywając piętnastoma i trzynastoma punktami. Najgorzej wyglądała trzecia kwarta, przegrana przez MKS MOS Konin aż 9:27. Koninianki odkuły się jednak trochę w ostatniej części spotkania, którą udało im się wygrać 22:16.

- Było trochę lepszych momentów, pracujemy dalej! - podsumowuje występ zespół sztab szkoleniowy na profilu FB MKS MOS Konin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim progres w defensywie, koszykarki z Konina po raz pierwszy w tym sezonie uniknęły straty ponad stu punktów w jednym spotkaniu.

Po trzech kolejkach MKS MOS Konin zajmuje ostatnie miejsce w II lidze z trzema punktami na koncie. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę - koninianki zagrają na wyjeździe z Basket 25 Bydgoszcz.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS MOS Konin 56:96 (26:11, 27:14, 27:9, 16:22)

MKS MOS Konin: Hanna Tomaszewska (13), Małgorzata Siatkowska (11), Sara Marczyk (9), Julia Burzyńska (8), Hanna Baran (5), Wiktoria Wróbel (5), Wiktoria Kudroń (4), Sandra Senczyk (1), Wiktoria Orchowska, Nikola Kurtas, Maria Ławniczak.