WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukrainiec

Dodano: 20.10.2019 16:45
Źródło: LM.pl

Takiego przeciwnika Patryk Szymański w swojej karierze już dawno nie miał. Pod koniec listopada, na gali w Dąbrowie Górniczej, koninianin skrzyżuje rękawice z 25-letnim Ukraińcem Andrijem Welikowskijem. 

Do tej pory Patryk Szymański w zdecydowanej większości swoich walk mierzył się z rywalami o wieku 30+, a jeżeli nawet zdarzali mu się młodsi przeciwnicy, to raczej na początku kariery, niż w ostatnich latach. Najpoważniejszym pięściarzem młodszego pokolenia w ostatnich latach był Jose Antonio Villalobos. Argentyńczyk, choć nie był szeroko znany i utytułowany, sprawił sporo problemów Szymańskiemu w 2016 roku. Choć koninianin tamto starcie wygrał, wielu uważało ten wynik za kontrowersyjny, a sama kariera Szymańskiego po tym pojedynku zaczęła pikować. 

Po ogłoszeniu końca swojej kariery zawodowej, a następnie po powrocie koninianin wyraźnie próbuje przestawić swoją karierę na inne tory. W październiku zmierzył się co prawda z 31-letnim Denisem Kriegerem, można to było jednak potraktować jako rozgrzewkę po przerwie od boksu. Zaledwie miesiąc później Szymański podejmuje już znacznie poważniejsze wyzwanie. 

Jego rywalem będzie 25-letni Andrij Welikowskij. Ukrainiec zajmuje drugie miejsce w swoim kraju w rankingu kat. średniej. Ma na swoim koncie osiemnaście stoczonych walk - piętnaście wygrał (w tym dziewięć przez nokaut), dwie przegrał, jedną zremisował, jest więc to wynik podobny do osiągnięć Szymańskiego. Co ważne, ostatniej porażki Welikowskij doznał ponad dwa lata temu, od tego czasu wygrywając sześć walk i jedną remisując. Zdobył również pas WBC państw frankofońskich w kat. superśredniej.

Gala, na której zawalczą Szymański z Welikowskijem, organizowana jest przez MB Promotions. Grupa Mateusza Borka słynie z tworzenia ciekawych, wyrównanych par na swoich galach. Dla Szymańskiego starcie z Ukraińcem będzie odpowiedzią na pytanie, czy jego powrót do wielkiego boksu jest możliwy i czy po latach obijania starszych pięściarzy (często po szczycie kariery) jest w stanie wygrać z młodszym, zdeterminowanym i zapewne groźniejszym rywalem.

Gala MB Boxing Night 6 odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej. Pojedynek Szymańskiego z Welikowsijem będzie czwartym w kolejności starciem karty głównej gali. W walce wieczoru zmierzą się Robert Parzęczewski i Ryan Ford.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:boks,   Patryk Szymański,   Andrej Welikowskij,   MB Boxing Night 6

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO