WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ekstraliga. Przedostatni krok po mistrzostwo rundy jesiennej

Dodano: 25.10.2019 11:19
Źródło: LM.pl

Z GKS Katowice, jedną z pozytywnych niespodzianek rundy jesiennej, zagra w niedzielę Medyk Konin. Dla piłkarek Romana Jaszczaka będzie to przedostatni krok w drodze po mistrzostwo jesieni.

Jeszcze w zeszłym sezonie debiutujący w Ekstralidze GKS Katowice rzutem na taśmę awansował do grupy mistrzowskiej. Po 22 kolejkach katowiczanki miały 30 punktów, dokładnei tyle samo co AZS UJ Kraków, a szóste miejsce dające grę o mistrzostwo w rundzie finałowej zawdzięczały tylko lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich.

W tym sezonie zarówno AZS UJ, jak i GKS zaskoczyły i plasują się obecnie na trzecim i czwartym miejscu, spychając tym samym AZS PWSZ Wałbrzych i Czarnych Sosnowiec z pozycji pretendentów do robicia duopolu Medyka i Górnika. Swoją dobrą pozycję zespół z Katowic zawdzięcza przede wszystkim regularnym zwycięstwom z zespołami z dolnych rejonów tabeli. W starciach z czołówką GKS jak na razie był bezradny, przegrywając 0:3 z Górnikiem Łęczna i 0:2 z AZS UJ Kraków.

Porażkę z krakowiankami piłkarki GKS zanotowały w ostatniej kolejce. - To mnie najbardziej zmartwiło - przyznał trener Roman Jaszczak w ostatnim odcinku ,,Luźnej gierki". - To jest taki moment, że trener w szatni nie będzie musiał ich motywować. Dziewczyny wyjdą i będą chciały wygrać. To jest dla nas światełko w tunelu - będzie można kontratakować i mam nadzieję, że kilka sytuacji uda nam się wykorzystać. Trzeba sobie jednak jednoznacznie powiedzieć, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Tam są i kibice, i miejscowa drużyna typowych Ślązaczek z charakterem i tam się zawsze trudno gra. 

Dla Medyka starcie z GKS Katowice będzie przedostatnim krokiem w kierunku mistrzostwa jesieni. Oczywiście najważniejszym sprawdzianem będzie mecz z Górnikiem Łęczna zaplanowany na 16 listopada, ale by było tam o co grać, medyczki najpierw muszą zwyciężyć z GKS. Spotkanie pomiędzy obom zespołami zaplanowane jest na niedzielę 27 października o godz. 13.00 na stadionie w Katowicach. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   GKS Katowice

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

w plecy 3:2 , z taką gra, lepiej oddać 3:0 dla Łęcznej, co robi w składzie liskova?????? Co??? grzywinska obrona ha ha , brawo trenerze , grzywinska za kopińską na atak!!!!!!!!!!
Dodano: 27.10.2019 16:05    Przez: ~kibic Medyka
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO