LM.plSportW Poznaniu zabrakło niewiele. Porażka MKS MOS z MUKS Poznań

W Poznaniu zabrakło niewiele. Porażka MKS MOS z MUKS Poznań

Czterema punktami przegrały koszykarki MKS MOS Konin wyjazdowe spotkanie z MUKS Poznań. Był to piąty mecz koninianek w II lidze.

Na spotkanie w Poznaniu z tamtejszym MUKS koniński zespół pojechał osłabiony brakiem dwóch zawodniczek - Wiktorii Wróbel i Wiktorii Orchowskiej. MKS MOS w mecz wszedł słabo, przegrywając pierwszą kwartę 16:29. Jak się później okazało, była to jedyna przegrana kwarta drużyny z Konina w tym spotkaniu.

W trzech kolejnych częściach spotkania MKS MOS próbował odrobić straty. Po drugiej i trzeciej kwarcie przewaga MUKS spadła do dziesięciu oczek, a po czwartej koninianki odrobiły jeszcze kolejne sześć punktów. Mimo wszystko musiały jednak uznać wyższość rywalek, przegrywając ostatecznie 83:87.

Był to piąty mecz i piątka porażka zespołu Mateusza Dwornika w II lidze. Kolejny mecz za niecałe dwa tygodnie. 24 listopada MKS MOS Konin zagra na wyjeździe z Liderem Swarzędz.

MUKS Poznań - MKS MOS Konin 87:83 (29:16, 20:21, 17:19, 21:27)

MKS MOS Konin: Sara Marczyk (31), Kamila Rogulska (16), Natalia Liszkowska (15), Hanna Tomaszewska (10), Julia Burzyńska (3), Anna Laskowska (3), Wiktoria Kudroń (2), Adriann Siuda (2), Paulina Budych (1), Maria Ławniczak, Hanna Baran.