WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Medyk mistrzem jesieni nie będzie, ale zagra o zmniejszenie strat

Dodano: 15.11.2019 11:53
Źródło: LM.pl

Dziesięć meczów, dziesięć zwycięstw - to dorobek Górnika Łęczna w tym sezonie. Statystyki te popsuć będzie chciał w sobotę Medyk Konin.

To miał być mecz, który zadecyduje o mistrzostwie rundy jesiennej. Porażka Medyka Konin w Katowicach i jednocześnie bezbłędna postawa Górnika Łęczna spowodowały, że sobotni mecz pomiędzy oboma zespołami będzie miał nieco mniejszy ciężar gatunkowy. Koninianki szans na mistrzostwo jesieni już nie mają, ale jeśli marzą o mistrzostwie na koniec sezonu, zdecydowanie muszą powalczyć o punkty z liderem Ekstraligi.

Górnik na ten moment ma pięć punktów przewagi nad Medykiem Konin. Jesienią do tej pory był bezbłędny - w dziesięciu meczach zanotował komplet zwycięstw, strzelając najwięcej bramek i tracąc ich najmniej spośród wszystkich drużyn. Łęcznianki pewnym krokiem zmierzają po trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. 

W zeszłym sezonie Medyk tylko raz zdołał pokonać Górnika - koninianki wykorzystały moment kryzysu u mistrza Polski i wyeliminowały go z Pucharu Polski. W trzech spotkaniach ligowych lepsze były jednak łęcznianki, wygrywając m.in. w decydującym o mistrzostwie Polski starciu w Łęcznej w ostatniej kolejce. Po raz ostatni zespół Romana Jaszczaka okazał się lepszy w Ekstralidze od Górnika w maju 2017 roku, wygrywając 2:1. Był to ostatni sezon, w którym medyczki sięgnęły po mistrzostwo Polski.

Niezależnie od obecnej sytuacji ligowej sobotni mecz na pewno dostarczy kibicom mnóstwa emocji i dobrego poziomu piłkarskiego. Będzie to pewnie również ostatnia lub jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć konińskie piłkarki w akcji w tym roku. Co prawda przed medyczkami jeszcze dwa mecze pucharowe, ale już wiadomo, że pierwszy z nich rozegrają na wyjeździe. 

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a Górnikiem Łęczna rozegrane zostanie w sobotę 16 listopada o godz. 12.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. Transmisję z tego meczu oglądać będzie można na kanale Łączy Nas Piłka. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Górnik Łęczna

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

sory dziewczyny ale widzę ten mecz przegrany , leczna nie do zatrzymania w obecnej formie
Dodano: 16.11.2019 00:38    Przez: ~kibic
avatar Dla mnie Łęczna nie gra szału, ale poziom Medyka to jakiś dramat. Brak celnych podań, jakiejkolwiek wymiany podań, gra na żywioł i jakaś taka paniczna. Sory, ale nie takiego Medyka pamiętam...
Dodano: 16.11.2019 13:34    Przez: Autorytet
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO