LM.plWiadomościSokół kontynuuje passę w derbach. Wygrał z Górnikiem 3:1!

Sokół kontynuuje passę w derbach. Wygrał z Górnikiem 3:1!

Choć to Górnik jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ostatecznie w derbach regionu konińskiego w III lidze lepszy był Sokół Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa wygrała w Koninie 3:1.

Derbowy mecz w Koninie kończył rundę jesienną III ligi dla obu zespołów. Starcie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w dwudziestej minucie wyszli na prowadzenie. Dogranie Dawida Kalinowskiego wykończył Maciej Adamczewski, pokonując Huberta Świtalskiego.

Sobotnie spotkanie nie zawiodło i w przeciwieństwie do wielu poprzednich derbowych starć dostarczyło kibicom sporo emocji i bramek. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje okazje, z przewrotki uderzał m.in. Michał Wolinowski, próbowali również Maciej Poręba i Krystian Sobieraj. Jeszcze przed przerwą Sokół wyszedł natomiast na prowadzenie.

Najpierw, w 40. minucie z prawej strony dograł piłkę Tomasz Koziorowski. Koninianie wybili ją na szesnasty metr, gdzie z woleja uderzył Sebastian Śmiałek. Po rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie głową do siatki dobił ją Norbert Grzelak. Zaledwie pięć minut później było już 1:2. Tym razem kolejne dogranie Koziorowskiego przepięknym strzałem z powietrza wykończył Michał Kozajda.

Po zmianie stron kleczewianie podwyższyli. Piłkę dograną z prawej strony boiska dostał Paweł Piceluk. Napastnik Sokoła wystawił ją Wolinowskiemu, ten uderzył przy bliższym słupku, przełamując rękawice Kurka i strzelając trzeciego gola dla Sokoła. Górnik nie był w stanie już nawiązać walki z rywalami, choć w końcówce jeszcze drugi żółty kartonik obejrzał Tomasz Kowalczuk. Sokół Kleczew triumfował w derbach 3:1.

Była to druga z rzędu wygrana kleczewian w lidze. Zimę Sokół spędzi na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Górnik pozostaje bez wygranej od pięciu spotkań. Po rundzie jesiennej koninianie będą plasować się w strefie spadkowej. Na jakim dokładnie miejscu - to zależy od niedzielnego starcia Jaroty Jarocin i Gromu Nowy Staw.

Górnik Konin - Sokół Kleczew 1:3 (20' Maciej Adamczewski - 40' Norbert Grzelak, 45'+ Michał Kozajda, 59' Michał Wolinowski)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras (42' Sebastian Antas), Szymon Bartosik, Tomasz Kowalski, Maciej Adamczewski, Dawid Kalinowski (80' Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj (67' Patryk Szymaniak), Maciej Gaszka (55' Mateusz Majer).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Tomasz Koziorowski, Jakub Banach, Sebastian Śmiałek, Michał Kozajda, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Marcin Poręba (81' Jakub Dębowski), Norbert Grzelak, Konrad Kobylarek (73' Szymon Szczęsny), Paweł Piceluk (64' Dominik Drzewiecki)