LM.plSportMistrzostwa Polski Seniorów. Kałecki przegrał w pierwszej walce

Mistrzostwa Polski Seniorów. Kałecki przegrał w pierwszej walce

Mateusz Kałecki, pięściarz Zagłębia Konin, uległ w pierwszej walce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie Dominikowi Kidzie (Wisłok Rzeszów). W zawodach startują jeszcze Mateusz Goiński, Tomasz Spychalski i Marcin Hejosz.

Już w niedzielny wieczór swoją pierwszą walkę eliminacyjną w kat. 69 kg stoczyć musiał Mateusz Kałecki. Pięściarz Zagłębia Konin mierzył się z Dominikiem Kidą (Wisłok Rzeszów). Obaj zawodnicy dali dobry pojedynek i przeboksowali pełny dystans trzech rund, po którym sędziowie orzekli jednogłośnie zwycięstwo Kidy. Tym samym Kałecki pożegnał się z mistrzostwami już po pierwszej walce.

To wcale jednak nie przekreśla szans na medal dla reprezentanta Konina. W mistrzostwach startują bowiem jeszcze Mateusz Goiński (Zagłębie Konin), Tomasz Spychalski (Zagłębie Konin) i Marcin Hejosz (Copacabana Konin). Startujący w kat. 81 kg Goiński pierwszą walkę stoczy najprawdopodobniej w poniedziałek podczas sesji popołudniowej. Spychalski (kat. 91 kg) i Hejosz (kat. 57 kg) udział w mistrzostwach rozpoczną dopiero we wtorek.

Koninianie bronią dwóch medali wywalczony w Mistrzostwach Polski Seniorów przed rokiem. Srebro w kat. 75 kg zdobył wtedy Mateusz Goiński, a brąz w kat. 56 kg wywalczył Marcin Hejosz.