LM.plSportTrójka szachistów z Konina grała w mistrzostwach Europy w Tallinie

Trójka szachistów z Konina grała w mistrzostwach Europy w Tallinie

W Tallinie, stolicy Estonii, rywalizowali szachiści UKS Smecz Konin w ramach mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Bardzo dobre, 38. miejsce, zajął Kamil Szadkowski.

Dominik Figura, Piotr Śnihur i Kamil Szadkowski to szachiści UKS Smecz Konin, którzy w minionym tygodniu rywalizowali w mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Na pierwszy rzut poszło trzynaście rund szachów szybkich. Najlepszy wynik osiągnął Piotr Śnihur, zajmując 178. miejsce (na 451 zawodników), zdobywając siedem punktów. 184. był Kamil Szadkowski, również z siedmioma oczkami na koncie, a 395. Dominik Figura z dorobkiem czterech punktów.

Jeszcze lepiej koninianie poradzili sobie w mistrzostwach szachów błyskawicznych. Każdy z zawodników miał zaledwie trzy minuty plus dwie sekundy na posunięcie. Świetnie spisał się Kamil Szadkowski - koninianin w 22 rundach zdobył 14,5 pkt. Dzięki temu zajął wysokie 38. miejsce na 413 zawodników), startując z numerem 186. Drugi z zawodników UKS Smecz Konin, Piotr Śnihur, zajął 89. miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. Dominik Figura był natomiast 365. z ośmioma punktami na koncie.