WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak czytać więcej książek podczas zabieganego życia?

Materiał promocyjny

Dodano: 11.12.2019 10:26

Wielozadaniowość jest na porządku dziennym. Przez cały dzień pracujesz, a w przerwach nawigujesz prywatne życie – co kupić na obiad, kto odbierze dzieci ze szkoły, ile czasu zajmie Ci dojechanie na czas, by spotkać się ze znajomymi. Wracając w zimowy wieczór do domu, jedyne, czego pragniesz, to położyć się w ciepłym łóżku i obejrzeć ostatni sezon serialu, który Ci się spodobał. Odpoczynek po całym dniu gonitwy jest zasłużoną nagrodą.

By zrelaksować zmęczony umysł…

Daj się ponieść wyobraźni i postaw na fantastykę (https://livro.pl/ksiazki/fantastyka.html). Przenieś się do odległych krain, w których to księżniczka ratuje księcia lub wróg rośnie w siłę tak bardzo, że nie sposób go pokonać. Wbrew pozorom czytanie nie jest angażującym zajęciem, a może być traktowane jako terapia – nie tylko od niebieskiego światła, ale też od życia w biegu.

Kiedy pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, czytanie jest metodą na podarowanie sobie dodatkowego zastrzyku energii. Książek miej zawsze mnóstwo – zapełniaj nimi półki, biurka i komody, a nigdy nie powiesz, że nie masz co czytać. Trzymając pod ręką kilka opcji, zawsze znajdziesz coś dla siebie w domowej biblioteczce. By więcej czytać, warto zatem inwestować w nowe książki – na przykład w kultową serię książek Ziemiańskiego o cesarzowej Achai (https://livro.pl/blog/pomnik-cesarzowej-achai-najpopularniejsza-seria-ziemianskiego).

Pobudź swoje emocje

Najlepszą opcją w przypadku chęci zwiększenia czasu poświęcanego na czytanie jest faktyczne znalezienie kilku minut na to, by usiąść z lekturą. Może to być kwadrans przed śniadaniem, kilka minut w drodze do pracy lub pół godziny po kolacji. Nie utrwalaj jednak w sobie nawyku, który nie sprawi Ci przyjemności – wybieraj te książki, które naprawdę lubisz. Jeśli w tym okresie roku szukasz czegoś, co Cię rozgrzeje, z pewnością warto zainwestować w książki o wampirach i duchach (https://livro.pl/ksiazki/dla-mlodziezy/wampiry-duchy-magia.html). Czytane rano z pewnością pomogą Ci się rozbudzić!

  • Jak czytać więcej książek podczas zabieganego życia?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:czytanie,   książki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO