WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siedem medali dla armwrestlerów z Koła na mistrzostwach świata!

Dodano: 11.12.2019 12:01
Źródło: LM.pl

Szymon Wrzaskowski, Wiktoria Słomka i Paweł Lasota ze Złotego Niedźwiedzia Ziemi Kolskiej reprezentowali region koniński na Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu.

Mistrzostwa świata federacji IFA, założonej między innymi przez Polaków, zorganizowane zostały po raz pierwszy. Zawody miały miejsce w Rumii, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszego regionu z klubu Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej. Łącznie Szymon Wrzaskowski, Wiktoria Słomka i Paweł Lasota wywalczyli siedem medali.

Po mistrzostwo świata jako jedyny sięgnął Szymon Wrzaskowski, zdobywając złoty medal w kat. lewej ręki, +80 kg, niepełnosprawnych. W finale zawodnik kolskiego klubu pokonał Gruzina Zwiada Kchaczidze. Dwa wicemistrzostwa wywalczyła Wiktoria Słomka, zdobywając srebrne medale w kat. juniorek U-18, do 65 kg, lewa i prawa ręka. W obu kategoriach yległa Szwedce Elinie Janeheim. Na drugim miejscu podium stanął też Paweł Lasota w kat. Senior Grand Masters, prawa ręka, do 90 kg. W finale zawodnik Złotego Niedźwiedzia Ziemi Kolskiej przegrał ze Szwedem Jonnym Johnsonem.

Dorobek medalowy kolan uzupełniły trzy brązowe medale Szymona Wrzaskowskiego zdobyte w kat. juniorów U-21, lewa ręka, do 90 kg, kat. niepełnosprawnych, prawa ręka, +80 kg i kat. juniorów U-21, prawa ręka, do 90 kg. 

fot. Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej

slajd 1 z 4
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO