LM.plSportSiedem medali dla armwrestlerów z Koła na mistrzostwach świata!

Siedem medali dla armwrestlerów z Koła na mistrzostwach świata!

Szymon Wrzaskowski, Wiktoria Słomka i Paweł Lasota ze Złotego Niedźwiedzia Ziemi Kolskiej reprezentowali region koniński na Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu.

Mistrzostwa świata federacji IFA, założonej między innymi przez Polaków, zorganizowane zostały po raz pierwszy. Zawody miały miejsce w Rumii, a wśród startujących znaleźli się również reprezentanci naszego regionu z klubu Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej. Łącznie Szymon Wrzaskowski, Wiktoria Słomka i Paweł Lasota wywalczyli siedem medali.

Po mistrzostwo świata jako jedyny sięgnął Szymon Wrzaskowski, zdobywając złoty medal w kat. lewej ręki, +80 kg, niepełnosprawnych. W finale zawodnik kolskiego klubu pokonał Gruzina Zwiada Kchaczidze. Dwa wicemistrzostwa wywalczyła Wiktoria Słomka, zdobywając srebrne medale w kat. juniorek U-18, do 65 kg, lewa i prawa ręka. W obu kategoriach yległa Szwedce Elinie Janeheim. Na drugim miejscu podium stanął też Paweł Lasota w kat. Senior Grand Masters, prawa ręka, do 90 kg. W finale zawodnik Złotego Niedźwiedzia Ziemi Kolskiej przegrał ze Szwedem Jonnym Johnsonem.

Dorobek medalowy kolan uzupełniły trzy brązowe medale Szymona Wrzaskowskiego zdobyte w kat. juniorów U-21, lewa ręka, do 90 kg, kat. niepełnosprawnych, prawa ręka, +80 kg i kat. juniorów U-21, prawa ręka, do 90 kg.