LM.plSportMistrzostwa Polski Juniorów. Julia Wróbel z brązowym medalem!

Mistrzostwa Polski Juniorów. Julia Wróbel z brązowym medalem!

Trzecie miejsce w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym wywalczyła Julia Wróbel wraz z koleżankami z Polonii Warszawa podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie.

W pięciu konkurencjach podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów wystartowała wychowanka Iskry Konin, pływająca dziś w barwach Polonii Warszawa, Julia Wróbel. Koninianka wraz z koleżankami sięgnęła po brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Polonia zanotowała czas 3:54,25, tracąc do pierwszego miejsca 1,18 sek.

Indywidualnie koninianka trzykrotnie awansowała do ścisłego finału na 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem motylkowym. Za każdym razem Julia Wróbel zajmowała szóste miejsca. Ponadto w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym Polonia Warszawa z koninianką w składzie zajęła ósmą pozycję.

To już szósty medal mistrzostw Polski wywalczony przez Julię Wróbel. W zeszłym sezonie koninianka zdobyła złoto w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (sztafeta 4x100 m stylem dowolnym), trzy złote medale w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (100 m stylem motylkowym, sztafeta 4x200 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem dowolnym) oraz srebro w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (sztafeta 4x100 m stylem zmiennym).