WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Puchar Świata Seniorek. Sylwia Matuszak najlepsza spośród Polek

Dodano: 13.01.2020 12:16
Źródło: LM.pl

21. miejsce w Pucharze Świata Seniorek w Montrealu wywalczyła szablistka KKSz Konin Sylwia Matuszak. Było to powtórzenie jej najlepszego wyniku w dotychczasowej karierze.

Matuszak świetnie weszła w turnieju, notując sześć zwycięstw w fazie grupowej, dzięki czemu w części pucharowej rozstawiona była z numerem drugim. Uniknęła eliminacji, rozpoczynając walkę dopiero od 1/32 finału. Tam pokonała zawodniczkę (Zagłębie Sosnowiec) 15:11, by w 1/16 finału ulec Francuzce Charlotte Lembach, późniejszej brązowej medalistce, 7:15. Ostatecznie szablistka KKSz Konin sklasyfikowana została na 21. miejscu.

Był to najlepszy wynik spośród startujących Polek (druga Małgorzata Kozaczuk była 32. w ogólnej klasyfikacji), a także powtórzenie najlepszego wyniku koninianki w startach w Pucharze Świata Seniorek. W listopadzie Matuszak również zajęła 21. miejsce w Pucharze Świata Seniorek w Orleanie.

W najbliższych weekend na międzynarodowych arenach startować będzie inna szablistka KKSz Konin. Małgorzata Zawodniak rywalizować będzie w Segowii (Hiszpania) w Pucharze Świata Juniorek

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szermierka,   KKSz Konin,   Puchar Świata Seniorek,   Sylwia Matuszak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO