LM.plSportPorażka SPS Konspol z liderem i spadek poza pierwszą czwórkę

Porażka SPS Konspol z liderem i spadek poza pierwszą czwórkę

Nie udało się sprawić niespodzianki siatkarzom SPS Konspol Słupca. Na własnym terenie przegrali z liderem, Olimpią Sulęcin, 0:3.

Pokonana zaledwie raz w tym sezonie ligowym Olimpia Sulęcin była oczywistym faworytem starcia w Słupcy. Gospodarze liczyli jednak na niespodziankę, która przybliżyłaby ich do znalezienia się w pierwszej czwórce rundy zasadniczej. Tak się jednak nie stało.

Zespół trenera Marka Jankowiaka z liderem powalczył, ale przegrał w trzech setach. Najsłabiej wypadł w drugiej części meczu, zdobywając zaledwie szesnaście punktów. W pierwszym secie SPS Konspol przegrał 21:25. Przedłużyć mecz gospodarze starali się w trzecim, najbardziej wyrównanym secie. Ostatecznie przegrali również i tę część spotkania - 23:25.

Porażka spowodowała spadek SPS Konspol Słupca na piąte miejsce, za Trefla II Gdańsk. Oba zespoły cały czas mają tyle samo punktów na koncie, ale bilans setów słupczan jest teraz gorszy od gdańszczan i to powoduje, że siatkarze z naszego regionu plasują się w tabeli niżej. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. SPS Konspol zagra na wyjeździe z Orłem Międzyrzecz.

SPS Konspol Słupca - Olimpia Sulęcin 0:3 (21:25, 16:25, 23:25)