LM.plSportKatarzyna Motyl znów w Koninie. Jej Ostrovia pokonała MKS MOS

Katarzyna Motyl znów w Koninie. Jej Ostrovia pokonała MKS MOS

Po blisko pięciu latach przerwy konińscy kibice mogli znów oglądać w naszym mieście grającą Katarzynę Motyl. Była zawodniczka MKS MOS Konin przyjechała wraz z Ostrovią Ostrów Wlkp. na mecz II ligi.

W dziesiątym meczu tego sezonu MKS MOS Konin podejmował wicelidera tabeli i zespół, który jeszcze w zeszłym sezonie rywalizował na boiskach ekstraklasowych - Ostrovię Ostrów Wlkp. Faworytem starcia były oczywiście bardziej doświadczone, ale i przewyższające umiejętnościami koszykarki z Konina ostrowianki. Pierwsze minuty meczu przyniosły jednak zaskakujące prowadzenie MKS MOS Konin.

Dość szybko jednak przyjezdne opanowały sytuację i przez trzy kwarty kibice z Konina oglądali dość dobrze znany obrazek - walczące, ale odstające jednak poziomek koszykarki z Konina. Zawodziła przede wszystkim skuteczność. - Brakuje nam selekcji rzutowej - kiedy możemy ten rzut oddać, kiedy nie możemy, kiedy widzimy, że koleżanki są pod koszem, mogą piłkę zebrać. Czasami brakuje tej chłodnej głowy - oceniał po meczu trener Mateusz Dwornik.

Łatwiej koniniankom grało się w czwartej kwarcie, gdy na boisku pojawiły się rezerwowe Ostrovii. Tę kwartę MKS MOS Konin nawet wygrał, odrabiając dziewięć punktów straty. Ostatecznie koninianki przegrały 64:95.

Czwartkowy mecz był wyjątkowy dla konińskich kibiców z jednego względu. Po ponad pięciu latach przerwy na konińskim parkiecie wystąpiła bowiem Katarzyna Motyl. Czołowa zawodniczka drużyny MKS MOS Konin, która zdobyła mistrzostwo I ligi, w 2014 odeszła do Basketu ROW Rybnik. Później grała jeszcze w ekstraklasowej Ostrovii Ostrów Wlkp. Dziś pomaga swojemu zespołowi po wycofaniu z najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Zawsze mówiłam, że Konin to taki mój drugi dom. Spędziłam tu fantastyczny czas z fantastycznymi ludźmi. Łezka się trochę zakręciła, nawet dzisiaj weszłam do szatni, która kiedyś była szatnią gospodarzy - mówiła po końcowym gwizdku Katarzyna Motyl. - Cieszę się, że ta koszykówka żeńska przetrwała. Powoli zaczyna się odbudowywać, tak jak u nas, w Ostrowie Wlkp. Życzyłabym, żeby jeszcze Konin kiedyś zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej, bądź wrócił do I ligi.

Niewykluczone, że Motyl przyjedzie za jakiś czas do Konina już nie jako zawodniczka, ale trenerka. To właśnie w Koninie Motyl zadebiutowała na ławce trenerskiej, prowadząc męski III-ligowy zespół MKS MOS Konin. - Pracuję w szkole, jestem zresztą absolwentką PWSZ Konin. Trenuję dziewczynki z piątej klasy szkoły podstawowej. Staram się też wdrażać w system bardziej trenera, niż zawodniczki. Widać to nawet na parkiecie, gdzie bardziej szukam koleżanek, niż punktów.

Po dziesięciu rozegranych meczach MKS MOS Konin zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały cztery mecze. Trzy z nich koszykarki z Konina zagrają u siebie. Jest jednak duża szansa, że II liga zostanie utrzymana również na kolejny sezon. - Na ten moment i ja, i prezes Grzegorz Zieliński mamy duże chęci. Będzie trochę łatwiej, bo dojdzie kategoria U-19 i U-17, więc te zawodniczki, które nie złapią się w II lidze, będą miały szansę grać w tych kategoriach - zapowiada trener Mateusz Dwornik.

Kolejne spotkanie za nieco ponad dwa tygodnie. 9 lutego MKS MOS Konin podejmie Basket 25 Bydgoszcz.

MKS MOS Konin - Ostrovia Ostrów Wlkp. 64:95 (9:25, 11:25, 18:28, 26:17)

MKS MOS Konin: Sara Marczyk (29), Małgorzata Siatkowska (7), Julia Burzyńska (5), Natalia Liszkowska (4), Wiktoria Kudroń (3), Hanna Baran (2), Weronika Kołodziejczak (2), Kamila Rogulska, Wiktoria Orchowska, Maria Ławniczak, Wiktoria Wróbel, Hanna Tomaszewska.