LM.plSportII liga. Hagard Strzałkowo wygrał z Jeziorakiem i uciekł w górę tabeli

II liga. Hagard Strzałkowo wygrał z Jeziorakiem i uciekł w górę tabeli

Na ósme miejsce awansował Hagard Strzałkowo po trzynastej kolejce II ligi piłki ręcznej. Na własnym terenie beniaminek rozgrywek pokonał Jezioraka Iława 31:27.

W sobotę Hagard podejmował ostatni zespół w tabeli II ligi. Spotkanie było jednym z kluczowych dla walki drużyny ze Strzałkowa o utrzymanie. Przez pierwsze ponad 20 minut oba zespoły toczyły ze sobą wyrównaną rywalizację, w końcówce pierwszej połowy Hagard odskoczył jednak rywalom na dwie bramki dzięki trafieniom Dominika Nawrockiego.

Bardzo podobnie wyglądała druga odsłona starcia. Najpierw gra bramka za bramkę, a w końcowce - przewaga gospodarzy. Po trafieniach Nawrockiego, Kamila Kaczmarka i Oskara Zawodnego Hagard zwiększył różnicę do czterech bramek i ostatecznie zwyciężył 31:27.

Dzięki wygranej strzałkowianie awansowali na ósme miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejne spotkanie 22 lutego. Hagard zmierzy się na wyjeździe z Sambor Latocha Agropom Tczew.

Hagard Strzałkowo - Jeziorak Iława 31:27 (12:10)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski, Mateusz Czechanowski - Kamil Kaczmarek (2), Dawid Mierzejewski (6), Daniel Górecki (1), Dominik Nawrocki (12), Sebastian Bagrowski, Marcin Nowak, Bartosz Grabowski (2), Jarosław Rogalski (5), Michał Zerner, Oskar Zawodny (3).