LM.plSportDwa medale Filipa Dopierały. Wygrał cztery walki w Stalowej Woli

Dwa medale Filipa Dopierały. Wygrał cztery walki w Stalowej Woli

Drugie i trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju BJJ Dla Dzieci i Młodzieży ,,Charakterne Dzieciaki" wywalczył Filip Dopierała, zawodnik Shooters Konin. W sześciu walkach zanotował cztery zwycięstwa.

Dopierała startował w dwóch kategoriach wagowych: dzieci 10 - 11 lat do 38 kg i do 42 kg. W tej pierwszej kategorii pokonał Michała Grębowca (Kaito Team) 26:0:0, następnie wygrał z Kacprem Płodzieniem (KS Ju-Jitsu Karate) 20:0:0 i Damianem Stadnikiem (Kaito Team) 20:0:0. Koninianin dopiero w finale uległ Michałowi Staszkowi (Armmagedon Strzyżów) 20:0:0, zdobywając ostatecznie srebrny medal.

W drugiej kat. wagowej Dopierała dotarł do półfinału. W pierwszej walce zawodnik Shooters Konin pokonał 14:0:0 Patryka Ostrowskiego (KS Ju-Jitsu Karate), a pojedynek z Wiktorem Macałem (Armmagedon Strzyżów) oddał walkowerem, zdobywając ostatecznie brązowy medal.