LM.plSportPiłkarki Medyka zagrały w reprezentacji. Gol Posiewki ze Szwecją

Piłkarki Medyka zagrały w reprezentacji. Gol Posiewki ze Szwecją

Aleksandra Dudziak i Aleksandra Posiewka wystąpiły w środowym meczu reprezentacji Polski do lat siedemnastu przeciwko Szwecji. Biało-czerwone wygrały 2:0, a jedną z bramek zanotowała Posiewka.

Po zremisowanym meczu ze Szkocją Polki mierzyły się w ramach MIMA Cup z reprezentacją Szwecji. Tym razem w wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazły się obie powołane na zgrupowanie piłkarki Medyka. Zarówno Aleksandra Dudziak, jak i Aleksandra Posiewka rozegrały po 45 minut.

Polki wygrały 2:0, a bramkę otwierającą wynik starcia strzeliła Posiewka. Piłkarka Medyka Konin wykorzystała dogranie z prawej strony boiska, przyjęła piłkę w polu karnym i po obrocie celnie uderzyła. Zaledwie cztery minuty później wynik starcia podwyższyła Julia Olkiewicz.

Dzięki wygranej biało-czerwone awansowały z grupy i w sobotę zagrają kolejne spotkanie, tym razem już fazy pucharowej. Turniej jest elementem przygotowań polskiej kadry do turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który w dniach 23 - 29 marca organizuje Norwegia. Rywalkami Polek w Elite Round będą Norwegia, Czechy i Ukraina.