LM.plSportKluczowy mecz wygrany, wicemistrzostwo dla KKF nieco bliżej!

Kluczowy mecz wygrany, wicemistrzostwo dla KKF nieco bliżej!

9:3 rozbił KKF Automobile Torino Konin zespół Futsalu Gostyń w kluczowym dla losów wicemistrzostwa II ligi meczu.

W sobotę w Golinie spotkały się dwie drużyny z największymi szansami na wicemistrzostwo II ligi. Drugiej pozycji bronił KKF Automobile Torino Konin, który nad Futsalem Gostyń miał dwa oczka przewagi, ale i jeden mecz rozegrany więcej. W pierwszym meczu w Gostyniu koninianie przegrali, ale w rewanżu nie dali już rywalom szans.

Pierwsza połowa starcia była jeszcze dość wyrównana, a obie drużyny naprzemiennie wychodziły na prowadzenie. Wynik otworzyli goście golem Damiana Bujaka, później przewagę dwóch bramek wypracowali sobie gospodarze, a pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem koninian 3:2.

Po zmianie stron na parkiecie dominował już zespół z Konina. KKF Automobile Torino zanotował aż sześć trafień wobec zaledwie jednej bramki Futsalu Gostyń. Hat-tricka skompletował Mateusz Mroziński i koninianie zwyciężyli ostatecznie 9:3.

Dzięki wygranej koniński zespół umocnił się na drugim miejscu w tabeli z przewagą pięciu punktów nad Futsalem Gostyń i jednym meczem rozegranym więcej. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę. KKF Automobile Torino Konin zmierzy się na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

KKF Automobile Torino Konin - Futsal Gostyń 9:3 (7', 13' Krystian Andrzejczak, 14', 23', 35' Mateusz Mroziński, 28', 39' Alan Kujawa, 33' Mateusz Zaborski, 39' Przemysław Skibiszewski - 4', 17' Damian Bujak, Krzysztof Kąkolewicz)

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski - Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Alan Kujawa, Wiktor Jarabek, Przemysław Skibiszewski, Łukasz Łajdecki, Artur Brzuśkiewicz.