WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

II liga. Nie będzie derbów w play-offach. Wilki wygrały, SPS nie

Dodano: 15.02.2020 23:39
Źródło: LM.pl

Rozminą się reprezentanci naszego regionu w I fazie play-offa II ligi siatkówki. Wilki Wilczyn rundę zasadniczą zakończyły na drugim miejscu, a SPS Konspol Słupca - na czwartym.

Kluczowe dla końcowej kolejności zespołów pierwszej czwórki II ligi gr. I były mecze Olimpii Sulęcin z Orłem Międzyrzecz i SPS Konspol Słupca ze Stoczniowcem Gdańsk. Słupczanie przy korzystnych wynikach mieli szansę zająć trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej i w play-offach zagrać w derbach regionu z Wilkami Wilczyn. Warunki były dwa.

Pierwszy - to porażka Orła Międzyrzecz z Olimpią Sulęcin. Tak się stało, trzeci zespół tabeli uległ liderowi 1:3. Drugim warunkiem była wygrana SPS Konspol Słupca ze Stoczniowcem Gdańsk. Walka była zacięta. Zespół Marka Jankowiaka dwukrotnie wychodził na prowadzenie i dwukrotnie gdańszczanie odrabiali straty. Piąty decydujący set rozstrzygnięty został dopiero po grze na przewagi. Lepszy okazał się Stoczniowiec, triumfując 19:17. A to oznaczało, że SPS Konspol zrówna się co prawda z Orłem dorobkiem punktowy, ale gorszy bilans setów spowoduje, że to zespół z Międzyrzecz zajmie trzecie miejsce.

Czwarta lokata po rundzie zasadniczej oznacza, że SPS Konspol Słupca zmierzy się z Olimpią Sulęcin. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Sulęcinie 29 lutego i 1 marca. 

Pewne drugiego miejsca mogły być Wilki Wilczyn. Na zakończenie rundy zasadniczej zespół Tomasza Robaka zmierzył się z outsiderem rozgrywek - SMS Police i zgodnie z oczekiwaniami wygrał to spotkanie 3:0. 

Wilki w fazie play-off zmierzą się z Orłem Międzyrzecz. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Wilczynie 29 lutego i 1 marca. 

Stoczniowiec Gdańsk - SPS Konspol Słupca 3:2 (22:25, 25:13, 22:25, 25:23, 19:17)

SMS Police - Wilki Wilczyn 0:3 (20:25, 16:25, 15:25)

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   SMS Police,   SPS Słupca,   Stoczniowiec Gdańsk

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO