LM.plSportRadny pyta o podwyżki za obiekty sportowe. „Nie było konsultacji”

Radny pyta o podwyżki za obiekty sportowe. „Nie było konsultacji”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radny pyta o podwyżki za obiekty sportowe. „Nie było konsultacji”

Radny Jakub Eltman wystosował interpelację do prezydenta Konina dotyczącą przeprowadzenia konsultacji podwyżek opłat za obiekty sportowe. - Nie przeprowadzono konsultacji - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

- Proszę o informację czy miasto lub Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji konsultował wprowadzenie zmiany cen z klubami sportowymi korzystającymi z usług oferowanych przez ośrodek sportu? Jeśli tak, jakie były wyniki tych konsultacji? Jeśli nie, dlaczego? - taką interpelację do prezydenta Konina wystosował na początku lutego radny Jakub Eltman.

Przypomnijmy, z nowym rokiem zmienił się cennik MOSiR-u. Podrożały praktycznie wszystkie usługi, a szczególnie wysokie podwyżki uderzyły w kluby sportowe. Dla części z nich nowy cennik oznaczał wzrosty o kilkaset procent. Co ważne, nikt o tych podwyżkach nie wiedział, dopóki nie dostał propozycji nowych umów na 2020 rok. Dla klubów planujących swoje budżety wcześniej był to szok.
 
- Z uwagi na termin (20 listopada 2019 r.) wyłonienia dostawcy prądu dla grupy zakupowej, w tym MOSiR Konin, na 2020 - 2021 rok oraz czas potrzebny na przeliczenie, skunstruowanie cennika, a także okres świąteczno-noworoczny, przed opublikowaniem cennika nie przeprowadzono konsultacji, zasygnalizowano jedynie w środowisku sportowym konieczność zmian cen z uwagi na informacje o zapowiadanym wzroście cen i usług - czytamy wyjaśnienia w odpowiedzi na interpelację radnego.

Za główne powody podwyżek prezydent Konina wymienia wzrost cen za dostawę energii elektrycznej (ponad 60%), podwyżkę płacy minimalnej (15,6%) i wzrost opłat za dostawę ciepła (o 2,25%). - Nie zrobiliśmy żadnej podwyżki dla klubów, która nie wynikałaby z czegoś z zewnątrz - tłumaczył podczas piątkowego podsumowania roku sportowego zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

Rozmowy ze środowiskiem sportowym przeprowadzone zostały już po opublikowaniu nowego cennika. - Każdy reprezentant (prezes, trener), który wykazał wolę dyskusji został zaproszony na spotkanie, na którym przedstawiona została analiza ubiegłorocznej współpracy oraz w sposób klarowny zostały przedstawione argumenty przemawiające za wzrostem cen za użytkowanie miejskich obiektów sportowych - czytamy w odpowiedzi na interpelację. 

Czy rozmowy przyniosły jakieś rezultaty? - Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Tam, gdzie możemy tę regulację dostosować do potrzeb klubu, do tego, co mieli do tej pory, jakiś ruch robimy. Natomiast proszę nie spodziewać się, że to będzie tak, jak do tej pory. Rozpiętość cenowa za wynajem sali między 7,20 zł, a 120 zł za godzinę była tak duża, że próbujemy bardziej to spłaszczyć, żeby był bardziej sprawiedliwie dla wszystkich - mówi Witold Nowak.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole