LM.plSportMedyk za burtą Pucharu Polski. Nie udało się odrobić strat

Medyk za burtą Pucharu Polski. Nie udało się odrobić strat

1:1 zremisował Medyk Konin drugi mecz ćwierćfinału Pucharu Polski. To oznacza, że koninianki odpadły z rozgrywek.

W wyjściowym składzie Medyka na mecz z Górnikiem Łęczna znalazła się m.in. Alicja Piechocka, która w pierwszym meczu pucharowym otrzymała niesłuszoną czerwoną kartkę. Decyzja sędzi została jednak anulowana, dzięki czemu młoda piłkarka mogła wystąpić w Łęcznej. Ponadto w pierwszym składzie wyszły Dasza Eremenkowa i Julia Maskiewicz za Nikol Kaletkę i Stanislavę Liąkovą.

Spotkanie, w którym Medyk musiał wygrać co najmniej 3:0, by awansować, zaczęło się dla koninianek fatalnie. Już w pierwszej minucie w polu karnym faulowała Gabija Gedgaudaite. Do jedenastki podeszła Ewelina Kamczyk i choć Aubrei Corder wyczuła jej intencje, to strzał był na tyle precyzyjny, by trafić do siatki.

W kolejnych minutach sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele. W 26. minucie dośrodkowanie głową niecelnie zamknęła Zając. W 40. minucie po dograniu problemy ze złapaniem piłki miała bramkarka Górnika, ale defensorki z Łęcznej wybiły piłkę za linię końcową. Chwilę później natomiast z dystansu niecelnie próbowała Grzywińska.

Po zmianie stron na boisku działo się nieco więcej, a obie drużyny miały swoje okazje. Górnik najlepsze w 52.  i 72. minucie. Najpierw w sytuacji sam na sam lepsza okazała się Aubrei Corder, a później z kilku metrów do siatki nie trafiła Patrícia Hmírová. Dla Medyka strzelić mkogła Chudzik, ale jej próbę lobu zatrzymała bramkarka Górnika.

Zespołowi Romana Jaszczaka udało się jednak wyrównać w 87. minucie. Kontratak Medyka wykończyła Anna Gawrońska, a asystę zanotowała Natalia Chudzik. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co oznacza, że w dwumeczu Medyk przegrał 2:4 i odpadł z Pucharu Polski. Koninianki mogą przypisać sobie jednak malutki sukcesik - jako pierwsza drużyna w tym sezonie w Polsce zdołały nie przegrać z Górnikiem Łęczna.

Piłkarkom Medyka pozostała walka o mistrzostwo Polski. Początek rundy rewanżowej - 29 lutego w Koninie. Medyczki podejmą AZS PWSZ Wałbrzych.

Górnik Łęczna - Medyk Konin 1:1 (2' Ewelina Kamczyk - 87' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Aubrei Corder - Dasza Eremenkowa (46' Nikol Kaletka), Olga Sirant, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz (46' Stanislava Liąkova), Alicja Piechocka, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Nicole Zając, Anna Gawrońska.