LM.plSportKolejna wygrana Startu. Dwanaście bramek Salzmana w Lesznie

Kolejna wygrana Startu. Dwanaście bramek Salzmana w Lesznie

Drugą wygraną w rundzie rewanżowej zanotował Start Konin. W Lesznie koninianie pokonali tamtejszy Real-Astromal II 33:29.

W spotkaniu w Lesznie Start prowadził praktycznie od pierwszych minut. Najczęściej do siatki w pierwszej połowie trafiali Tomasz Lorencki i Marek Salzman. Dzięki temu do 23. minuty goście zbudowali sobie już pięciobramkową przewagę. W końcówce pierwszej połowy lesznianie nieco zmniejszyli straty, ale i tak do przerwy przegrywali 15:17.

Od początku drugiej połowy Start znów ruszył do ataku. Gospodarze byli bezradni i w 42. minucie przegrywali już 17:24. Później Real-Astromal II zmniejszył nieco straty, ale koninianie utrzymali swoje prowadzenie i ostatecznie triumfowali 33:29.

Była to czwarta wygrana Startu w tym sezonie. Zespół Dariusza Pietrzyka zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Kolejny mecz w najbliższy weekend. Koninianie podejmą Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno.

Real-Astromal II Leszno - Start Konin 29:33 (15:17)

Start Konin: Przemysław Hejna, Piotr Różycki - Mateusz Góralski (5), Marek Salzman (12), Jan Popiela, Tomasz Lorencki (6), Janusz Kostrzewa (7), Jakub Ogrodowczyk, Bartosz Derdziński (2), Rafał Kałecki (1).