LM.plSportMistrzostwa Europy Kadetów. Nowinowski odpadł w 1/32 finału

Mistrzostwa Europy Kadetów. Nowinowski odpadł w 1/32 finału

Kacper Nowinowski był jedynym reprezentantem KKSz Konin powołanym na Mistrzostwa Europy Kadetów. Koninianin awansował do 1/32 finału.

Nowinowski zmagania w Poreču w Chorwacji rozpoczął od fazy grupowej. Z sześciu pojedynków wygrał trzy - 5:4 z Czechem Matyasem Cackiem, 5:2 z Gruzinem Laszą Kuczukidze i 5:1 z Austriakiem Philipem Meixnerem. Te wyniki dały mu awans do fazy pucharowej.

W pierwszym pojedynku koninianin spotkał się z Rosjaninem Nikolajem Spitsynem. Walka zakończyła się zwycięstwem rywala Nowinowskiego 15:10. Zawodnik KKSz Konin sklasyfikowany został ostatecznie na 44. miejscu.

Nowinowski walczył również w turnieju drużynowym. Reprezentacja Polski w pierwszym starciu uległa Bułgarom 40:45, następnie uległa jeszcze Gruzinom 31:45 oraz pokonała Węgrów 45:40 i Ukraińców 45:30, zajmując ostatecznie trzynaste miejsce na osiemnaście drużyn.

A już dziś w Poreču startują Mistrzostwa Europy Juniorów. KKSz Konin i Polskę reprezentować będzie Małgorzata Zawodniak.