LM.plSportFantastyczny finisz Startu Konin, odrobili sześć bramek straty!

Fantastyczny finisz Startu Konin, odrobili sześć bramek straty!

Start Konin pozostaje niepokonany w rundzie rewanżowej III ligi. W sobotę koninianie podejmowali Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno i zwyciężyli 29:26.

Mecz z gnieźnianami był dla Startu bardzo ważny, oba zespoły bowiem przed dwunastą kolejką sąsiadowały ze sobą w tabeli. Koninianie przystępowali do tego starcia zmotywowani po dwóch zwycięstwach w rundzie rewanżowej. Od początku starcia jednak minimalną przewagę utrzymywał Szczypiorniak. W okolicach dwudziestej minuty trzy bramki z rzędu zanotował Adam Kniaź i goście wyszli na prowadzenie 12:7. Do końca pierwszej połowy Start był w stanie odrobić tylko jedną bramkę i do przerwy przegrywał 11:15.

Taka przewaga gości utrzymywała się również na początku drugiej połowy. Kluczowy był znów okres po 40. minucie. Zazwyczaj w tym momencie to Start notował zniżkę dyspozycji, tym razem jednak koninianie zaczęli gonić rywali. W ciągu zaledwie trzech minut zniwelowali różnicę z 17:23 na 21:23. I na tym nie poprzestali. W 51. minucie gospodarzom udało się wyrównać, a chwilę później - wyjść na prowadzenie. Zwycięstwa zespół Dariusza Pietrzyka już z rąk nie wypuścił i ostatecznie wygrał 29:26.

- Wyciągnęliśmy z takiego wyniku, że już chyba część osób na trybunach podejrzewała, że nie damy rady. To się rzadko zdarza, żebyśmy w drugiej połowie, w 40. minucie złapali wiatr w żagle i zaczęli dobrze grać, szczególnie w obronie. W ataku uruchomiliśmy trochę szybszą grę, byliśmy skuteczni. Dużo na swoje barki wziął Olgierd Piaskowski, choć grał z kontuzją ręki - podsumował starcie zawodnik Startu Konin Marek Salzman.

Dzięki wygranej koniński zespół zrównał się w tabeli dorobkiem punktowym ze Szczypiorniakiem Bank Spółdzielczy Gniezno. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Start zagra na wyjeździe ze Spartakusem Buk.

Start Konin - Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 29:26 (11:15)

Start Konin: Przemysław Hejna, Piotr Różycki - Marcel Urbański (3), Mateusz Góralski (5), Marek Salzman (2), Tomasz Lorencki (3), Olgierd Piaskowski (6), Kamil Nadlewski (1), Bartosz Derdziński (2), Rafał Kałecki (6), Janusz Kostrzewa (1).