Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportPlay-offy jak runda zasadnicza. Wilki znów wygrał w piątym secie

Play-offy jak runda zasadnicza. Wilki znów wygrał w piątym secie

Trzeci mecz pomiędzy Wilkami Wilczyn a Orłem Międzyrzecz rozstrzygał się dopiero w piątym secie. Wilki wygrały pierwszy mecz play-off i objęły prowadzenie w walce o awans do turnieju półfinałowego.

Dwa mecze pomiędzy Wilkami a Orłem w rundzie zasadniczej kończyły się wygranymi wilczynian 3:2. Dokładnie takim samym wynikiem zakończyło się również pierwsze starcie obu zespołów w fazie play-off.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, wygrywając set 25:15. W drugiej części meczu Orzeł wyrównał po wygranej 25:22, a następnie wyszedł na prowadzenie po zwycięstwie w trzecim secie 25:18. Drużyna Tomasza Robaka wygrała czwartą część spotkania 25:17 i doprowadziła do seta numer pięć. Tu rywalizację zdominowali już wilczynianie, pokonując Orła 15:8.

Dzięki wygranej Wilki objęły prowadzenie w play-offach. W niedzielę drugie spotkanie w Wilczynie, a za tydzień mecz lub mecze rewanżowe w Międzyrzeczu.

Wilki Wilczyn - Orzeł Międzyrzecz 3:2 (25:15, 22:25, 18:25, 25:17, 15:8)