LM.plSportPuchar Polski. Niespodzianka w Słupcy. SKP wyeliminował Górnika!

Puchar Polski. Niespodzianka w Słupcy. SKP wyeliminował Górnika!

Do sporej niespodzianki doszło w 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. SKP Słupca po rzutach karnych wyeliminował Górnika Konin.

Faworytem niedzielnego starcia był Górnik Konin, reprezentant III ligi, ale SKP Słupca już udowodnił w tym sezonie, że w Pucharze Polski grać potrafi, zwyciężając rozgrywki strefowe. W pierwszej połowie na boisku przeważali koninianie, brakowało im jednak skuteczności. Jedynego gola zespół Grzegorza Dziubka zanotował w 26. minucie. Faulowany przy próbie strzału był Tomasz Kowalski, a rzut karny wykorzystał Dawid Przybyszewski.

Po zmianie stron gra się wyrównała i słupczanie zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. W końcu, w 80. minucie, doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie głową uderzył Kamil Sroka. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1, a o awansie miały przesądzić rzuty karne.

Te znacznie lepiej wykonywali gospodarze. Z trzech jedenastek Górnika Konin aż dwie wybronił Jan Różański. Bramkarz SKP zatrzymał kiepskie uderzenia Wojciecha Mazurowskiego i Wiktora Walczaka. Jedynego gola dla Górnika w konkursie jedenastek strzelił Bartosz Zakrzewski. Słupczanie nie pomylili się ani razu, do siatki trafiali: Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Piotr Witowski i Kacper Zaparty.

Z dwójki reprezentantów regionu konińskiego dalej w wojewódzkim Pucharze Polski grać będzie SKP Słupca. 1/8 finału odbędzie się jeszcze w marcu, rywala na tym etapie słupczanie powinni poznać w ciągu kilkunastu dni.

SKP Słupca - Górnik Konin 1:1 k. 4:1 (80' Kamil Sroka - 26' Dawid Przybyszewski, k. Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Piotr Witowski, Kacper Zaparty - Bartosz Zakrzewski)

SKP Słupca: Jan Różański - Kacper Zaparty, Igor Sarnowski (70' Tobiasz Wujek), Adrian Stawowy (88' Kamil Michalak), Piotr Witowski, Dariusz Gromanowski, Jakub Kwaśny (75' Oliwier Budny), Daniel Bednarowicz, Kamil Sikorski (46' Kacper Kajdan), Jacek Mikołajczyk, Kamil Sroka.

Górnik Konin: Maksym Wadach - Kamil Sternicki, Bartosz Zakrzewski, Wojciech Mazurowski, Jakub Szaniec, Tomasz Kowalski, Marcel Koziorowski, Dawid Kalinowski (80' Miłosz Nowak), Damian Ścibiorek, Emil Więcek (46' Wiktor Walczak), Dawid Przybyszewski (58' Filip Stożek).