facebook
wyszukiwarka

Wyścig drużynowy, sprint, omnium i keirin. Cztery medale KLTC

Dodano: 2.03.2020 13:42

Świetnie spisali się konińscy kolarze na I Torowym Pucharze Polski Juniorów. Z Pruszkowa zawodnicy KLTC Konin wrócili z czterema medalami.

Medalową serię koninianie rozpoczęli już pierwszego dnia zmagań w Pruszkowie. Zespół KLTC Konin zwyciężył w wyścigu drużynowym na 4000 m. Dawid Pluta, Dawid Kuderczak, Jakub Krzysztofiak i Filip Biernacki pokonali ten dystans w czasie 4:21,224, wyprzedzając rywali z Copernicusa-SMS Toruń o blisko półtorej sekundy.

Po indywidualny brąz w sprincie sięgnął Mateusz Sztrauch. Reprezentant KLTC Konin w kwalifikacjach zajął czwarte miejsce z czasem 10,772 i stratą ponad 0,5 sek. do zwycięzcy. W 1/8 finału Sztrauch pokonał Krzysztofa Patorę z Piasta Szczecin (czas: 11,17), a w ćwierćfinale wygrał z Tomaszem Grzesiakiem z Trójki Piaseczno (czas: 11,17). Dopiero w półfinale reprezentant KLTC Konin musiał uznać wyższość rywala. Z Cezarym Łączkowskim (Stal-Ocetix -Iglotex Grudziądz) przegrał o zaledwie 0,06 sek. W pojedynku o brązowy medal Sztrauch już nie odpuścił i wygrał z Mateuszem Miłkiem z Piasta Szczecin 10,87 do 11,01.

Drugi złoty medal dla KLTC Konin wywalczył Dawid Kuderczak w omnium. Czteroetapową rywalizację koninianin rozpoczął bardzo dobrze, bo od trzeciego miejsca w scratchu, za które zainkasował 36 pkt. Następnie zawodnik KLTC Konin dołożył 30 pkt za czwartą lokatę w wyścigu tempowym. Najgorzej Kuderczakowi poszedł start w wyścigu eliminacyjnym, zajął tam ostatnie miejsce i dołożył do swojego dorobku zaledwie dwanaście oczek.

Decydujący był ostatni wyścig punktowy. Kuderczak spisał się tam fantastycznie, nadrabiając trzy okrążenia, za co zainkasował aż 60 punktów. Razem z piętnastoma oczkami zdobytymi na finiszach oraz wcześniejszym dorobkiem punktowym dało mu to łącznie 153 pkt i zwycięstwo w omnium. Drugiego Mateusza Kostańskiego, byłego zawodnika KLTC Konin reprezentującego obecnie Tarnovię Tarnowo Podgórne, Kuderczak wyprzedził o trzy oczka.

Ostatni medal dla Konina zdobył Mateusz Sztrauch w keirinie. Kolarz KLTC Konin był drugi za Cezarym Łączkowskim ze Stali-Ocetix -Iglotex Grudziądz.

Wszystkie wyniki zawodników KLTC Konin:
Wyścig drużynowy: 1. Dawid Pluta, Dawid Kuderczak, Jakub Krysztofiak, Filip Biernacki.
Sprint: 3. Mateusz Sztrauch
Omnium scratch: 3. Dawid Kuderczak, 6. Jakub Krysztofiak, 8. Dawid Pluta, 12. Filip Biernacki, 13. Kamil Taczyński.
Omnium wyścig tempowy: 4. Filip Biernacki, 5. Dawid Kuderczak, 6. Jakub Krysztofiak, 9. Dawid Pluta, 15. Kamil Taczyński.
Omnium wyścig eliminacyjny: 6. Filip Biernacki, 7. Jakub Krysztofiak, 9. Dawid Pluta, 13. Kamil Taczyński, 15. Dawid Kuderczak.
Omnium wyścig punktowy: 1. Dawid Kuderczak, 7. Jakub Krysztofiak, 8. Filip Biernacki, 10. Dawid Pluta, 12. Kamil Taczyński.
Omnium wyniki końcowe: 1. Dawid Kuderczak, 7. Jakub Krysztofiak, 8. Filip Biernacki, 10. Dawid Pluta, 13. Kamil Taczyński.
Keirin: 2. Mateusz Sztrauch.