WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mistrzostwa Europy Juniorek w Szabli. Zawodniak odpadła w grupie

Dodano: 2.03.2020 13:53
Źródło: LM.pl

54. miejsce w turnieju indywidualnym i szóste w drużynowym wywalczyła Małgorzata Zawodniak podczas Mistrzostw Europy Juniorek w Szabli. 

Zawodniak była jedyną reprezentantką KKSz Konin, która zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy. W turnieju indywidualnym koninianka rozpoczęła rywalizację od zmagań grupowych. Wygrała tam tylko jedną walkę - 5:3 z Azerką Ayselą Ahadovą, a pięć pozostałych przegrała. Szablistka KKSz Konin nie awansowała do fazy pucharowej i zajęła ostatecznie 54. miejsce na 63 startujące zawodniczki.

Zawodniak wraz z koleżankami z polskiej reprezentacji rywalizowała również w turnieju drużynowym. W pierwszym starciu Polki pokonały Ukrainki 45:26, a następnie przegrały z Węgierkami 32:45. Następnie biało-czerwone zwyciężył jeszcze z Niemkami 45:30 i przegrały z Francuzkami 41:45, zajmując ostatecznie szóste miejsce na trzynaście startujących drużyn.

Kolejne występy konińskich szermierzy na arenach międzynarodowych już w najbliższy weekend. W Grecji o punkty potrzebne do kwalifikacji olimpijskiej walczyć będzie podczas Pucharu Świata Seniorek Sylwia Matuszak. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO