WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Słupca. Powstanie kobiecy klub piłkarski? Będzie trening naborowy

Dodano: 4.03.2020 14:10
Źródło: LM.pl

W poniedziałek 9 marca odbędzie się w Słupcy trening naborowy dla dziewcząt chcących grać w piłkę nożną. To może być podwalina pod powstanie kobiecego klubu piłkarskiego.

Powstanie klubu to inicjatywa Martyny Piaseckiej. To była piłkarka Kotwicy Kórnik, obecnie zawodniczka III-ligowego AZS PWSZ Konin. - Mój stary klub w Kórniku się rozpadł. W naszym regionie nie ma za bardzo gdzie grać. W Koninie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, trenować codziennie, chodzić do szkoły, żeby dawać radę być na treningach. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś takiego u nas. Są chętne dziewczyny z ,,Ekonomika", potem poznałyśmy jeszcze inne chętne dziewczyny, które przychodziły i trenowały razem na orliku -tłumaczy początki pomysły Martyna Piasecka.

W założeniu klubu pomagają jej znajomi. - Klub jeszcze formalnie nie istnieje. Zbieramy chętne dziewczyny - mówi Martyna Piasecka. Pierwszy trening naborowy odbędzie się 9 marca o godz. 18.00 na orliku przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy. - Pierwszy trening będzie typowo rozrywkowy, żeby chętne osoby przyszły, zobaczyły, jak to ma wyglądać. Będzie składał się głównie z gry. Zobaczymy, ile osób przyjdzie.  

Docelowo, jeżeli uda się zebrać odpowiednią liczbę chętnych, powstać ma drużyna seniorek, która zostanie zgłoszona do rozgrywek III ligi gr. wielkopolskiej. Byłby to pierwszy tego typu klub w Słupcy i piąta drużyna w regionie. Cztery pozostałe grają w Koninie - Medyk Konin w Ekstralidze, Medyk II Konin w I lidze, Górnicza Konin w II lidze i AZS PWSZ Konin w III lidze. W przeszłości w III lidze rywalizował również Delfin Ślesin. Klub cały czas istnieje, ale nie posiada drużyny seniorek. W Turku natomiast od pewnego czasu działa Ladies Football Academy Turek. 

By wziąć udział w pierwszym treningu należy mieć co najmniej dwanaście lat i strój sportowy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 796 307 833.

  • Słupca. Powstanie kobiecy klub piłkarski? Będzie trening naborowy

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO